Zamknij

Toruń: policjanci prowadzili wzmożone kontrole. Chodziło o...

19:57, 15.11.2019 | AJ
Skomentuj Foto. deposit photo
REKLAMA

Toruń: policjanci prowadzili wzmożone kontrole. Chodziło o...

Wczoraj (czwartek) w całym kraju, również w Toruniu policjanci ruchu drogowego przeprowadzali wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Chodziło o bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów, motorowerzystów oraz motocyklistów – tych użytkowników dróg, którzy w żaden sposób nie są chronieni nadwoziem pojazdu a wręcz są zagrożeni kontaktem z nim.

Tylko w poprzednim roku na polskich drogach zginęło 803 pieszych. Blisko połowa wypadków z udziałem pieszych miała miejsce właśnie na wyznaczonych przejściach. Niestety pomimo podejmowanych przez Policję wielu działań profilaktycznych i edukacyjnych w tym zakresie to przejścia dla pieszych są ciągle miejscami niebezpiecznymi a przecież w swej istocie gwarantować powinny uczestnikom ruchu bezpieczne przekroczenie jezdni. Dlatego w ramach realizowanych już po raz trzeci w tym roku działań o zasięgu ogólnopolskim funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądali się zachowaniom samych pieszych.

Nadzorem objęte zostały miejsca, które są szczególnie niebezpieczne, np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych.

Jednocześnie cały czas prowadzone są przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci przekazują uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach pieszych na drodze oraz potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa.

Policja apeluje do pieszych aby zastanowili się czy kierowcy mogą ich dostrzec i czy wejście na jezdnie jest w tym momencie bezpieczne. Natomiast kierujący muszą pamiętać, że w rejonach skrzyżowań i przejść dla pieszych muszą zachowywać się szczególnie ostrożnie.

[ALERT]1573844240838[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

BONELESSBONELESS

5 2

Ciekawe ile mandatów nałożono na *%#)!& którzy widząc pieszego zbliżającego się do przejścia dla pieszych i wkraczającego na nie, zwyczajnie jechało dalej. Takie k... powinny być pozbawione prawa jazdy. 23:51, 15.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz