Zamknij
REKLAMA

Uwaga torunianie! Miejski Rzecznik Konsumentów przestrzega...

12:21, 13.08.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Deposit Photos

Uwaga torunianie! Miejski Rzecznik Konsumentów przestrzega...

Uwaga na "Komunikaty dla mieszkańców", które pojawiają się na klatkach schodowych - to ogłoszenia prywatnej firmy, które mogą być pomylone z ogłoszeniami spółdzielni mieszkaniowych!

Miejski Rzecznik Konsumentów przestrzega przed ogłoszeniami pod tytułem "Komunikat dla mieszkańców" rozwieszanymi na klatkach schodowych.Treść ogłoszenia sugeruje, że w mieszkaniach przeprowadzona zostanie konserwacja stolarki okiennej oraz wymiana uszczelek. Podany jest numer tel. do kontaktu oraz informacja, że autorem ogłoszenia jest Dział monterski. Ogłoszenie może zostać przez mieszkańców mylnie odczytane, że prace konserwatorskie wykonywane będą przez przedstawicieli spółdzielni, co sugeruje zarówno treść komunikatu jak i podpis „Dział monterski".

Zgodnie ze stanem faktycznym jest to ogłoszenie prywatnej firmy, której nazwa brzmi "Dział Monterski". Usługi wykonywane będą odpłatnie i nie mają nic wspólnego ze spółdzielnią mieszkaniową. Rzecznik informuje również, że w przypadku zawarcia umowy w domu konsumenta lub za pośrednictwem telefonu, prawo przewiduje 14 dni na odstąpienie. Wystarczy przesłać do firmy na piśmie oświadczenie o odstąpieniu od umowy a umowa przestanie obowiązywać.

[ALERT]1565689695230[/ALERT]

REKLAMA
(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

abcdabcd

6 0

Prawda, ale nie do końca. Firma wykonuje usługę już na drugi dzień, a tym samym uniemożliwia odstapienie od umowy. Trzeba uważać. Spółdzielnie dają swoje komunikaty ze swoimi pieczątkami. 12:57, 13.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone