Zamknij

Chcą sądów wolnych od polityki - obradowali w Toruniu!

10:26, 11.03.2019 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. deposit photos

W Toruniu obradowało Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustitia. Organizacja znana jest z walki o - jak sami określają - niezależność sądownictwa. To właśnie główny postulat zebrania delegatów, które zakończyło się w niedzielę.

Iustitia obradowała przez cały weekend w hotelu Filmar. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 sędziów z całego kraju. Wśród uczestników był m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar czy prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.

Uczestnicy rozmawiali o zmianach w wymiarze sprawiedliwości wprowadzanych przez ostatnie kilka lat. Podczas zebrania odbyły się również statutowe czynności związane z organizacją.

(FD)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

ręka, rękę myjeręka, rękę myje

4 0

Czyżby pani prezes zjawiła się, aby sprawdzić, jak prowincjonalni sędziowie biednie żyją za jedyne 10 000zł!?
Sędzia Kamińska instruowała, jak dokonywać ...zemsty! na rządzącej ekipie interpretując właściwie polskie prawo wedle znanego praktyka z ZSRR Andrieja Wyszyńskiego?
Zaś znana sędzina z Poznania ( członek zarządu Iustitia) radziła o sposobach wyłudzania dodatkowej kasy na poprawę bytu mieszkaniowego, gdy się ma dwa domy i dwa mieszkania?
A czym się dzielili ....znani sędziowie! od zaboru wiertarek, banknotów 50 zł, części elektroniki czy przeklejana metek z cenami?
Szkoda, że nie byłem! przypuszczam, że wiele mógłbym skorzystać.
p.s. a świeczkę pani prezes zapaliła? komu? 11:35, 11.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

żurekżurek

2 0

Taa! obecność obowiązkowa z najbardziej rozgrzanymi sędziami; Tuleya, Łączewski, Milewski, Frąckowiak, ...
Miał też dojechać ze Szwecji znany sędzia Stefan Michnik ( kilkanaście wyroków śmierci na Polakach), ale brat Adam go przekonał, że byłaby
nadreprezentacja gorliwców. 18:58, 11.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone