Zamknij

Poseł też interweniuje w sprawie WPiSM! Mamy treść pisma

14:18, 23.01.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
fot. nadesłane

Kolejny parlamentarzysta zainteresował się potencjalną likwidacją Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych w Toruniu. Najpierw w obronę wydział wziął Przemysław Termiński a teraz z pytaniami do Jarosława Gowina zwraca się Arkadiusz Myrcha.

- W związku z niepokojącymi sygnałami dotyczącymi przyszłości Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK skierowałem dziś pismo do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zapytałem w nim Ministra czy w ramach reformy dopuszcza możliwość zamknięcia WPiSM UMK - poinformował poseł z Platformy Obywatelskiej. 

Poniżej publikujemy treść pisma:

Szanowny Panie Ministrze

W ostatnich tygodniach pojawiają się informacje dotyczące restrukturyzacji UMK, której etapem ma być redukcja liczby wydziałów. Z niepokojem odbieram sygnały, że Wydział Politologii i Studiów Międzynarodowych może zostać zlikwidowany. a jego jednostki w ramach planowanej reformy mogą zostać wcielone do wydziału nauk historycznych.

Ocena naukowa z parametryzacją przyniosła Wydziałowi Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK dwukrotnie kategorię A. Pracownicy wydziału jak i absolwenci na swoim koncie mają wiele osiągnięć naukowych, a ich prace publikowane są w najwyżej punktowanych czasopismach naukowych w kraju i za granicą. Ponadto WPiSM charakteryzuje się czynnym udziałem w międzynarodowych konferencjach naukowych. Aktywność społeczna wspólnoty WPiSM wyróżnia się na tle innych jednostek uniwersytetu.

Konsolidacja wydziałów uniwersytetu oznacza zmiany zarówno dla pracowników naukowych i studentów. W związku z powyższym, w trosce o przyszłość jednego z najlepszych wydziałów politologii w Polsce , pragnę skierować się z prośbą o udzielenie informacji, czy Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach reformy dopuszcza możliwość zamknięcia WPiSM UMK?

Z uwagi na duże zainteresowanie tym problemem, proszę o udzielenie możliwie niezwłocznej odpowiedzi.

Arkadiusz Myrcha

Poseł na Sejm RP

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

i bardzo dobrze - nii bardzo dobrze - ni

3 5

duszą się we własnym sosie, pisząc nikomu nie potrzebne artykuły. kuźnia bezrobotnych. 07:20, 24.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

belzebubbelzebub

1 1

Ten nieuk, zabiera głos w sprawie wyższych uczelni ???
na Belzebuba !!! 07:42, 25.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone