Zamknij
REKLAMA

Pogoda w Toruniu: sprawdź, jakie będą najbliższe dni

10:08, 12.08.2019 | AJ
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Archiwum

Pogoda w Toruniu: sprawdź, jakie będą najbliższe dni

Orientacyjna prognoza pogody dla Torunia na okres 12-18 sierpnia. Typowe polskie lato, na razie bez upałów.

W rozpoczętym tygodniu zimna nie musimy się obawiać, ale na upalne dni na razie nie mamy co liczyć… Przeważnie napływać będzie dość ciepła masa powietrza, ale od wtorku do soboty temperatura popołudniami będzie wzrastać maksymalnie do około 22-23 stopni, jednak przejściowo w połowie tygodnia noce i poranki będą już wyraźnie chłodniejsze - prognozuje Rafał Maszewski klimatolog, autor serwisu pogodawgniewkowie.pl. Jest jednak szansa, że przejściowo w niedzielę temperatura wyraźniej wzrośnie.

Na pogodę w naszym mieście będą miały naprzemiennie wyże i niże, ale opadów będzie raczej niewiele i jeśli się pojawią to głównie o charakterze przelotnym – lokalnie są one możliwe na początku tygodnia i w piątek – uwzględniając utrzymujący się w wielu miejscach niedobór wilgoci w glebie to niezbyt dobra informacja. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, okresami słaby i na ogół powieje z zachodu, a pod koniec tygodnia z południa. Obniżone ciśnienie atmosferyczne pozostanie w miarę stabilne.

[POGODA]1565597731039[/POGODA]

Warunki biometeorologiczne, określające wpływ pogody na nasze samopoczucie będą przeważnie obojętne i tylko w poniedziałek nieco się pogorszą – odczujemy wówczas spadek sprawności psychofizycznej. Warunki termiczne będą sprzyjać naszym organizmom.

Warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu będą najczęściej akceptowalne, chociaż warunki termiczne będą na ogół niewystarczające do kąpieli na świeżym powietrzu

Pogoda dość często będzie sprzyjać wzrostowi stężenia i rozprzestrzenianiu się alergenów środowiskowych i tylko podczas przelotnych opadów powietrze przejściowo będzie zawierać ich mniej. W wysokim stężeniu pozostaną zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria oraz pyłki pokrzywy i bylicy.

[PYLKI]1565597746191[/PYLKI]

REKLAMA
(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone