Zamknij

Co czeka nas w pogodzie w najbliższych dniach?

09:21, 10.09.2018 | Rafał Maszewski
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Redakcja

Orientacyjna prognoza pogody dla Torunia na okres 10-16 września 2018 r. – lato przeplatane z symptomami jesieni. 

Najcieplejszym dniem tygodnia będzie środa, kiedy to temperatura powietrza wzrośnie do 26-27 stopni (bardzo ciepło/gorąco), ale w poniedziałek również pogoda powinna przypominać późne lato – będzie bardzo ciepło i nie zabraknie okresów słonecznej pogody. W pozostałych dniach będzie chłodniej z temperaturą maksymalną na poziomie 19-21 stopni, ale podczas ewentualnych opadów może się ona utrzymywać na poziomie 18 stopni. Noce i poranki zwłaszcza pod koniec tygodnia będą wyraźnie chłodne. 

[POGODA]1536564571495[/POGODA]

Opadów będzie niezbyt dużo, ale zwłaszcza we wtorek i około czwartku oraz piątku możliwy jest okresami deszcz. Ciśnienie atmosferyczne będzie się nieznacznie wahać, a wiatr powieje na ogół z umiarkowaną prędkością. Pogoda zwłaszcza w poniedziałek, środę i niedzielę powinna sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu, a warunki biometeorologiczne będą wówczas na ogół obojętne lub korzystne. W pozostałych dniach warunki biometeorologiczne powinny być nieco gorsze – odczujemy spadek nastroju i nasilone dolegliwości bólowe.  

Pogoda zwłaszcza w poniedziałek, środę i niedzielę przeważnie będzie sprzyjać zanieczyszczeniu powietrza alergenami środowiskowymi i jedynie w opisanych wcześniej dniach z opadami powietrze będzie bardziej bezpieczne dla alergików. Obecnie w bardzo dużym stężeniu unosi
się będą zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium, Alternaria. W średnim stężeniu pojawiać się będzie pyłek pokrzywy, a w niskim komosy, bylicy i traw. 

Więcej szczegółów dotyczących pogody w naszym mieście znajdziecie Państwo na stronie www.pogodawtoruniu.pl.

[PYLKI]1536564533758[/PYLKI]

(Rafał Maszewski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone