Kibice mówią wprost o skandalu. Prezes: Nie mogę tego komentować. Jest decyzja zarządu PLH

14:44, 20.09.2018 MM Aktualizacja: 14:59, 20.09.2018
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Zarząd Polskiej Hokej Ligi podjął decyzję w sprawie przerwanego po 20 minutach piątkowego meczu pomiędzy TatrySki Podhalem Nowy Targ a KH Energą Toruń.

Chodzi o piątkowy (14 września) pojedynek, który nie został dokończony ze względu na... mgłę, która opanowała taflę lodowiska "Szarotek". To już któraś z kolei tego typu sytuacja. Obiekt w Nowym Targu jest uważany za przestrzały i nadający się do natychmiastowego remontu.

Tym razem padło na zawodników z Torunia, którzy po 20 minutach przegrywali 0:1. Arbitrzy nie widzieli sensu kontynuowania spotkania w takich warunkach i zdecydowali o jego przerwaniu. Wśród toruńskich kibiców zapanowała wściekłość. Pojawiły się głosy, że "Stalowym Piernikom" powinien zostać przyznany walkower, a klubowi z Podhala do tego sowita kara.

W sobotę zapytaliśmy prezesa Bogdana Rozwadowskiego o rozwój wypadków. Wówczas jeszcze  nie było nic wiadomo. Na decyzję zarządu PLH trzeba było poczekać do środy. Okazało się, że mecz zostanie dokończony 22 listopada. To od razu wprawiło we frustrację kibiców Energi, którzy upust swoim emocjom dali w komentarzach w mediach społecznościowych. Sprawy nie chciał za to komentować Bogdan Rozwadowski.

W piątek nasz zespól zmierzy się na wyjeździe z JKH GKS (17:00), natomiast dwa dni później podejmie na Tor-Torze Unię Oświęcim (17:00).