Toruń: jest pierwsze historyczne zwycięstwo koszykarzy w LM! Polski Cukier wygrał przed własną publicznością

09:16, 23.10.2019 AJ Aktualizacja: 09:21, 23.10.2019
Skomentuj Foto. Agnieszka Bielecka Foto. Agnieszka Bielecka

Toruń: jest pierwsze historyczne zwycięstwo koszykarzy w LM!

Ogromną niespodziankę sprawili swoim kibicom koszykarze Polskiego Cukru Toruń. Przed własną publicznością w drugiej kolejce Ligi Mistrzów pokonali francuski SIG Strasbourg 97:81. Kluczem do zwycięstwa okazała się doskonała skuteczność w rzutach z dystansu.

Polski Cukier Toruń bliski zwycięstwa był już w pierwszej kolejce LM, ale wtedy minimalnie lepszy okazał się zespół z Hiszpanii - BAXI Manresa. Tym razem Twarde Pierniki podejmowały rywala przed własną publicznością.

Spotkanie lepiej rozpoczęli torunianie, którzy prowadzili już 10:0, ale goście odrabiali straty i pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 20:18.  Druga kwarta to wyrównana gra obu ekip. W pewnym momencie torunianie prowadzili już 7 punktami, ale ostatecznie to goście wygrali 22:21.

W trzeciej kwarcie oba zespoły celnie rzucały z dystansu, dobrze radził sobie Damian Kulig i Keith Hornsby. Polski Cukier wygrał trzecią kwartę 26:23. Ostatnia odsłona to już koncertowa gra naszych koszykarzy i zwycięstwo 30:18. Skutecznie za trzy rzucali Keith Hornsby i Aaron Cel. Ostatecznie całe spotkanie torunianie wygrali 97:81.

Kolejny mecz w LM Polski Cukier rozegra 29 października o godzinie 20:30 we własnej hali z zespołem UNET Holon.

Polski Cukier Toruń - SIG Strasbourg 97:81 (20:18, 21:22, 26:23, 30:18)

Polski Cukier Toruń: Keith Hornsby 28, Aaron Cel 19, Chris Wright 16, Damian Kulig 14, Bartosz Diduszko 6, Jakub Schenk 5, Alade Aminu 4, Kyle Weaver 3, Mikołaj Ratajczak 2, Aleksander Perka

SIG Strasbourg: Gabe York 17, Ali Traore 16, Travis Trice 14, Quentin Serron 12, Boris Dallo 9, Damien Inglis 8, Thomas Scrubb, Ludovic Beyhurst, Jerai Grant