FC Toruń wyrywa zwycięstwo na trzy sekundy przed końcem meczu [WIDEO, ZDJĘCIA]

08:41, 09.04.2018 MM Aktualizacja: 09:05, 09.04.2018
Skomentuj Fot. Joanna Zdancewicz Fot. Joanna Zdancewicz

FC Toruń pokonało po dramatycznym meczu AZS UG Gdańsk. Decydującą bramkę na 4:3 strzelił na trzy sekundy przed końcem Marcin Mikołajewicz.

Spotkanie idealnie ułożyło się dla podopiecznych Łukasza Żebrowskiego. Już w 3. minucie wynik otworzył Michał Wojciechowski, który nie miał większych problemów z wpakowaniem piłki do bramki po precyzyjnym dograniu Marcina Mikołajewicza. Gospodarze mieli jeszcze kilka okazji do strzelenia bramki w ciągu kolejnych minut. Odpowiedź przyszła jednak z najmniej oczekiwanej strony. W 11. minucie przyjezdni doprowadzili do wyrównania, wychodząc z kontrą. Celnym strzałem popisał się Maciej Osłowski.

Podobnie wyglądała sytuacja z 19. minuty, gdy gdańszczanie wyprowadzili zabójczy kontratak. Tym razem w roli głównej wystąpił Tomasz Poźniak, który na raty pokonał Nicolae Neagu. Do przerwy AZS prowadził 2:1. Na początku drugiej połowy gra nie układała się graczom FC. Ciężko było im sforsować defensywę akademików, aż do 30 minuty, gdy po kombinacyjnie rozegranej akcji na listę strzelców wpisał się były zawodnik AZS-u, Tomasz Kriezel.

Trzy minuty później było już jednak 2:3 dla zawodników Wojciecha Pawickiego. Swoją drugą bramkę w tym spotkaniu strzelił Maciej Osłowski. Kluczowe dla losów spotkania i zwycięstwa gospodarzy były ostatnie trzy minuty. Marcin Mikołajewicz najpierw w 37. minucie ładnym trafieniem pokonał bramkarza rywali, a na trzy sekundy przed końcem spotkania dał zwycięstwo podopiecznym FC Toruń.

Kolejny mecz torunianie rozegrają 15 kwietnia. Na wyjeździe zmierzą się z Pogonią 04 Szczecin.

FC Toruń - AZS UG Gdańsk 4:3 (1:2)

FC Toruń: Michał Wojciechowski (4), Kamil Domański (6), Marcin Mikołajewicz (7), Tomasz Kriezel (8), Sylwester Kieper (9), Mykola Morozov (10), Karol Czyszek (11), Mateusz Waszak (13), Krzysztof Elsner (17), Nicolae Neagu (18), Remigiusz Spychalski (22), Mateusz Cyman (66), Marcin Mrówczyński (92), Wiktor Szczurowski (98)

AZS UG Gdańsk: Mateusz Osiński (5), Mikołaj Kreft (7), Maciej Osłowski (8), Michał Olszewski (9), Mateusz Wesserling (10), Wojciech Pawicki (11), Tomasz Poźniak (12), Piotr Wardowski (17), Jakub Domżalski (20), Jacek Burglin (21), Michał Wiśniewski (27), Kacper Sasiak (31)