Zamknij

Mężczyźni coraz chętniej zostają opiekunami osób starszych – sprawdź, jakie są możliwości!

09:30, 21.06.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:30, 21.06.2022

Jak wskazuje niemiecki Federalny Urząd Statystyczny Destatis, mężczyźni stanowią 16% opiekunów osób starszych, a liczba ta stale rośnie. Jeśli zatem zastanawiasz się, czy panowie również mogą znaleźć pracę w tym zawodzie, który w sposób stereotypowy przypisywany jest paniom, odpowiadamy: zdecydowanie tak! To ciekawe rozwiązanie dla osób, które szukają pracy za granicą z zakwaterowaniem i możliwością szybkiego zarobienia większych pieniędzy. Jak wygląda liczba ofert pracy jako opiekun osób starszych w Niemczech? Dowiesz się z naszego krótkiego artykułu!

Szukam pracy jako opiekun osób starszych – jakie muszę mieć kwalifikacje?

Szukając pracy jako opiekun osób starszych, nie musisz mieć doświadczenia zawodowego powiązanego z tym zajęciem. Wystarczy podobne doświadczenie życiowe – czyli jakikolwiek dotychczasowy kontakt z seniorami czy ludźmi schorowanymi. Może zatem dotyczyć np. stanowienia opieki nad drugą połówką, rodzicami, dziadkami bądź inną osobą niesamodzielną. Jeżeli jednak pracowałeś dotychczas jako pielęgniarz, pracownik domu opieki, opiekun osób starszych, ratownik albo pomocnik medyczny lub w zawodzie w jakikolwiek sposób powiązanym z pomocą innym, bez wątpienia będzie to atutem.

Nie jest również wymagane wykształcenie kierunkowe. Wystarczy szkoła średnia, bez konieczności odbywania specjalistycznych kursów czy ukończenia studiów medycznych. A jeśli takowe skończyłeś, to zyskujesz po prostu dodatkowego plusa. Najważniejsze, by kandydat do pracy wykazywał się empatią, opiekuńczym charakterem oraz umiejętnością nawiązywania kontaktu z seniorem.

Z czego wynika fakt, że praca jako opiekun osób starszych w Niemczech nie wymaga konkretnego wykształcenia i doświadczenia? Najlepsi pracodawcy, tacy jak np. Promedica24, zapewniają opiekunom pakiet szkoleń przygotowujących w sposób teoretyczny i praktyczny do wykonywania przyszłych obowiązków. Nim zatem nowozatrudniony wyjedzie do pracy, nabywa niezbędne umiejętności. Co ciekawe, Promedica24 udostępnia także lekcje języka niemieckiego, kandydat na opiekuna nie musi więc go znać.

Praca jako opiekun osób starszych w Niemczech – jakie są możliwości?

Mężczyzna jako opiekun osób starszych szybko odnajdzie się na rynku pracy – również ten bez doświadczenia i języka, zastanawiający się dopiero nad tym zawodem. Wynika to z dużej liczby ofert zatrudnienia. Społeczeństwo się starzeje, w związku z czym zapotrzebowanie na opiekunów nieustannie rośnie. Co więcej, część seniorów potrzebujących opieki to osoby leżące, którym trzeba pomagać w ubieraniu się i siadaniu ze względu na ich ograniczoną zdolność do samodzielnego poruszania się albo całkowite unieruchomienie. To oczywiście wymaga siły fizycznej, którą panowie niejednokrotnie dysponują w większym stopniu od kobiet.

Mężczyzna jako opiekun osób starszych w Niemczech ma też możliwość szybkiego zarobienia dużych pieniędzy. Sprawnie podreperuje domowy budżet, dorobi do nowego samochodu czy remontu – lub po prostu postawi na wysokie zarobki. Nie musi też opuszczać rodziny na długi czas, łatwo można bowiem znaleźć oferty wyjazdów na 3 miesiące (te cieszą się szczególną popularnością), 1 miesiąc czy nawet 2 tygodnie – na zastępstwo. Później wraca do kraju na tyle, ile chce; miesiąc, pół roku lub na stałe, bo np. potrzebował jednorazowego zastrzyku gotówki.

Praca jako opiekun osób starszych w Niemczech to zatem spore możliwości rozwoju. Pozwala znacznie podnieść dotychczasowe dochody, a przy tym nauczyć się lub podszkolić język niemiecki i poznać nieco obcej kultury. Warto spróbować swoich sił w tym zawodzie, jeśli tylko czujesz, że towarzyszenie seniorowi będzie sprawiało Ci przyjemność!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%