Zamknij

Dlaczego warto mieć protokół podłączenia płyty indukcyjnej?

08:08, 23.05.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:08, 23.05.2022

Kupując płytę indukcyjną do kuchni, wiele osób zastanawia się, czy wynajmować do jej podłączenia specjalistę, czy wykonać instalację samodzielnie. Drugie rozwiązanie jest tańsze, jednak może generować problemy związane z utratą gwarancji producenta, natomiast pierwsze pozwala uzyskać oryginalny certyfikat podłączenia płyty indukcyjnej. Czym jest ten dokument i dlaczego trzeba go mieć?

Nowa płyta indukcyjna jest objęta gwarancją producenta, a za dodatkową opłatą standardowy okres można wydłużyć nawet o kilka lat. Jednak aby w przypadku awarii móc skorzystać z gwarancyjnej wymiany lub naprawy, trzeba spełnić określone warunki. Jednym z nich jest podłączenie płyty przez uprawnionego do tego elektryka.

Czym jest protokół podłączenia płyty indukcyjnej?

Płyta indukcyjna zyskała tak wielką popularność, ponieważ pozwala na duże oszczędności czasu i energii. Jednak aby móc się nimi cieszyć, trzeba tę płytę odpowiednio podłączyć do instalacji elektrycznej. Choć wiele osób potrafi to zrobić samodzielnie, tę czynność warto zlecić wykwalifikowanemu elektrykowi, posiadającemu odpowiednie uprawnienia. Tylko specjalista może bowiem podpisać protokół podłączenia płyty indukcyjnej, który dla coraz większej grupy producentów jest warunkiem koniecznym do uznania gwarancji na sprzęt.

Protokół podłączenia to oficjalny dokument, w którym specjalista - elektryk oświadcza, że posiada uprawnienia pozwalające na podłączenie płyty indukcyjnej i wykonał taką instalację w domu klienta.

Jak można się przekonać, wzór protokołu dostępny na stronie: https://jakwyjsczdlugow.pl/protokol-podlaczenia-plyty-indukcyjnej-wzor-pdf-doc-przyklad/ - to dokument, zawierający podstawowe dane dotyczące miejsca przyłącza, daty podłączenia, modelu i typu sprzętu, rodzaju podłączenia i personaliów i uprawnień elektryka. Dla ułatwienia, wielu producentów dołącza do karty gwarancyjnej specjalne świadectwo do wypełnienia lub pozostawia wolne miejsce na umieszczenie wpisu o instalacji sprzętu.

Protokół podłączenia płyty indukcyjnej ważny nie tylko dla celów gwarancyjnych

Niemal standardem jest już obecnie łączenie ważności gwarancji na płytę indukcyjną z posiadaniem przez właściciela urządzenia protokołu z podłączenia sprzętu podpisanego przez elektryka z uprawnieniami. Brak takiego dokumentu może sprawić, że właściciel nie będzie mógł skorzystać z gwarancji nawet wtedy, kiedy awaria będzie wynikiem wad produkcyjnych.

Posiadanie protokołu podłączenia jest więc punktem wyjścia do dochodzenia swoich praw od producenta. To ważne nie tylko ze względu na możliwość uszkodzenia płyty lub konieczności jej wymiany na nową, ale również ze względów oszczędnościowych i bezpieczeństwa. Płyty indukcyjne nie należą do tanich urządzeń, dlatego ich naprawa lub wymiana na własny koszt może nadwyrężyć domowy budżet.

Z drugiej strony, każda instalacja elektryczna jest inna i to od jej rodzaju i specyfiki zależy prawidłowe podłączenie płyty. To z kolei ma wpływ na jej działanie, m.in. zużycie energii. Chcąc gotować tanio i bezpiecznie, nie warto więc oszczędzać i montować płyty samodzielnie, ale powierzyć to zadanie elektrykowi z uprawnieniami, który wystawi protokół podłączenia płyty indukcyjnej.

Każdy właściciel takiego sprzętu powinien wiedzieć, jak wygląda protokół podłączenia - kompletny wzór można znaleźć na stronie https://jakwyjsczdlugow.pl/forum/protokol-podlaczenia-plyty-indukcyjnej-wzor/.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%