Zamknij
REKLAMA

Ceramika łazienkowa – jak wybrać umywalkę?

00:00, 28.10.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wydaje się, że w wyborze umywalki nie ma nic trudnego, ale to złudzenie rozwiewa się, gdy nadchodzi dzień jej zakupu. Istnieją różne modele ceramiki. W zależności od koncepcji aranżacji i wielkości łazienki do wyboru są umywalki nablatowe i podblatowe w rozmaitych rozmiarach. Co zrobić, aby umywalka pasowała do wnętrza?

Uniwersalna zasada wyboru umywalki 

Chociaż ceramika sanitarna może być wybierana na różne sposoby, najłatwiej można ją dobrze dopasować, kierując się kolejnością, którą podajemy. Najpierw warto zastanowić się, czy bateria będzie ścienna czy sztorcowa. Wybór niekiedy jest dyktowany sposobem, w jaki poprowadzona jest istniejąca instalacja wodna. O rodzaju baterii należy zdecydować w pierwszej kolejności, ponieważ sztorcowa może wymagać zakupu umywalki z fabrycznie przygotowanymi otworami – chyba że wybierzemy umywalkę nablatową, a bateria będzie montowana w blacie. Drugim krokiem jest wybór umywalki dostosowanej do wybranego rodzaju baterii. Umywalki bez otworów są stworzone do baterii ściennych.

Wielkość umywalki – minimum, jakie powinna spełniać      

Atrakcyjnie wyglądająca ceramika łazienkowa to nie wszystko, musi spełniać jeszcze rolę praktyczną. Z tego względu niezwykle istotną kwestię stanowi szerokość umywalki. Nie ma znaczenia, czy chodzi o umywalkę klasyczną czy stanowiącą część szafki, każda musi mieć szerokość 60-70 cm. Po bokach powinno być około 5 cm przestrzeni. W przeciwnym razie wykonywanie codziennych czynności takich jak mycie twarzy, rąk, zębów lub golenie będzie utrudnione. Ważne jest, aby każdy z domowników miał komfort. Umywalki nablatowe i wpuszczane mogą być nieco węższe ze względu na fakt, że blat lub konsola, będąc podporą umywalki, stanowią niejako jej część. Wówczas szerokość umywalki może wynosić 40-45 cm. Należy pamiętać jednak o tym, że im mniejszy model, tym większa powinna być jego głębokość. Szerokie umywalki mogą być płytsze. Chodzi o to, aby woda nie była rozchlapywana naokoło. Outlet internetowy +Outlet jest dobrym miejscem, żeby zorientować się w rodzajach i wielkościach umywalek. Nowoczesne propozycje sprawdzonych producentów można kupić w obniżonej cenie.

Umywalka nablatowa i podblatowa – która lepsza?

Umywalki nablatowe i podblatowe mają swoje wady oraz zalety. Wybór zależy od zamysłu aranżacyjnego i indywidualnych preferencji. Decyzja o zastosowaniu umywalki nablatowej oznacza uzyskanie większej przestrzeni pod blatem. Może to być miejsce na szafkę, gdzie można schować wiele przydatnych akcesoriów. W przypadku umywalki podblatowej miejsca pod blatem jest mniej, ale taki model łatwiej utrzymać w czystości, ponieważ nie trzeba usuwać zanieczyszczeń, które intensywnie gromadzą się w zagłębieniach pomiędzy blatem i umywalką.

Jedna umywalka czy dwie – rozwiązanie zależne od sytuacji

Dwie umywalki są dobrym rozwiązaniem, gdy z łazienki korzystają więcej niż dwie osoby. Wówczas domownicy mogą sprawnie wykonać poranne czynności higieniczne, a wiadomo, że o tej porze wszystkim się spieszy. Trzeba jednak pamiętać, że pomiędzy nimi powinien być zachowany pewien odstęp i przestrzeń po bokach. Dlatego jest to dobre rozwiązanie w dużych łazienkach.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone