Zamknij
REKLAMA

Kim jest optyk i jak może ci pomóc?

13:41, 23.09.2019 | Artykuł partnera
Skomentuj

Oczy to bardzo ważny narząd, który codziennie narażony jest na różne niebezpieczeństwa. Spowodowane jest to obecnym stylem życia społeczeństwa. Dlatego w natłoku zajęć warto zadbać o regularną kontrolę stanu naszych oczu.

Czy Polacy dbają o oczy?

Jest to pytanie, na które trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź. Najnowsze badania nie wywołują jednak u nas uśmiechu na twarzy. Mamy bowiem problem z regularną kontrolą wzroku. Co piąty Polak nie wie, czy ma wadę wzroku, a blisko połowa twierdzi, że takową posiada. Najczęściej polskiemu społeczeństwu doskwiera dalekowzroczność, bliskowzroczność, i astygmatyzm. Główne przyczyny występowania tych chorób wynikają z trybu życia, jaki preferujemy. Śpimy mniej niż osiem godzin, pracujemy przed komputerem, korzystamy ze smartfonów i telewizorów. Wpływ na pogorszenie wzroku ma także czytanie przy niedostatecznym oświetleniu. To wszystko sprawia, że z czasem zaczynamy odczuwać suchość i pieczenie oczu, czy zaczerwienienie. Gdy pojawią się te symptomy i zaczną nam doskwierać, to dopiero wtedy udajemy się do specjalisty. Wizyta u okulisty w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia musi być odsunięta w czasie. Długość oczekiwania zależy od placówki i może wynosić nawet pół roku. Prywatna wizyta nie jest natomiast w zasięgu każdego. Dlatego najlepszym sposobem jest skorzystanie z usług optyka. To specjalista, którego znajdziemy w salonie optycznym. Jeśli będziemy mieć odrobinę szczęścia, to załapiemy się na promocję, w ramach której wykona nam bezpłatne badanie wzroku.

Optyk – co oferuje?

Wizyta w salonie optycznym stwarza nam więc niesamowite pole możliwości. W jednym miejscu, bez konieczności przemieszczania się, jesteśmy w stanie poddać się badaniu wzroku oraz dobrać szkła i oprawki. Jest to możliwe dzięki takim specjalistom jak optyk. Wykonuje on bowiem specjalistyczne badanie, które dokładnie określi stan naszego wzroku. Jeśli zajdzie potrzeba, to optyk dobierze i wykona nam soczewki okularowe. W tym miejscu dowiesz się więcej na ten temat https://bialaoptyka.pl/. Ze względów estetycznych najważniejszym dla użytkownika elementem okularów są oprawki. Na szczęście salony optyczne znają potrzeby klientów i w swojej ofercie posiadają rozmaite wersje oprawek. Szeroki asortyment sprawia, że każdy ma szansę wybrać takie, które idealnie podkreślą jego styl. W ten sposób okulary korekcyjne staną się elementem wyglądu, a ich noszenie będzie czystą przyjemnością. Dlatego warto udać się do optyka, by skontrolować swój wzrok. Taka wizyta może być bowiem kluczowa dla naszego zdrowia.

 

(Artykuł partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone