Zamknij
REKLAMA

Kawa bezkofeinowa - dlaczego warto sięgnąć po kawę bez kofeiny?

00:00, 21.09.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wśród miłośników kawy znajdzie się wiele osób, które sięga po nią przede wszystkim ze względu na smak, a nie właściwości pobudzające. Bez wątpienia nadmierna ilość kofeiny dostarczanej do organizmu może zaszkodzić. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi kawa bezkofeinowa. Dlaczego warto po nią sięgać?

Kawa bezkofeinowa – jak smakuje?

Kofeina to naturalny składnik nasion kawy, liści herbaty oraz wielu innych roślin. Pobudza organizm człowieka do działania, wspiera koncentrację, a co za tym idzie, ma realny wpływ na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Jeśli zdecydujemy się na zastąpienie zwykłej kawy jej wersją bezkofeinową, nie będziemy odczuwać takiego oddziaływania. Dlatego też osoby, którym zależy na efekcie pobudzenia, mogą być rozczarowane. Jednak będzie to dobre rozwiązanie dla fanów smaku kawy o poranku. Niewykluczone są niewielkie różnice, ale bez wątpienia nie pozbawią nas one przyjemności z picia kawy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronach internetowych takich jak: kawowy.info

Kiedy warto sięgać po kawę bez kofeiny?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na powyższe pytanie, warto wyjaśnić, czy kawa bez kofeiny naprawdę jej nie zawiera. Okazuje się, że można w niej znaleźć znikome ilości kofeiny. Jednak około 3 mg na filiżankę to zdecydowanie mniejsza dawka niż ta spotykana w zwykłej kawie. Dlatego też kawę bezkofeinową zaleca się kobietom w ciąży, a także karmiącym piersią. Dodatkowo warto rozważyć ten zamiennik w przypadku problemów z nadciśnieniem.

Zalety kawy bezkofeinowej

Wśród zalet kawy bezkofeinowej można wymienić przede wszystkim zawartość kwasu chlorogenowego, a tym samym wspiera ona metabolizm glukozy. Dodatkowo przyczynia się do zwiększenia ochrony wątroby przed toksynami dzięki takim składnikom jak: kafestol czy kafeol. Warto również zaznaczyć, że mimo braku kofeiny może poprawić pracę mózgu. Jednak pamiętajmy, że zbyt częste spożycie pewnych substancji obniża ich początkowe działanie na organizm. Dotyczy to także kwestii pobudzania organizmu przez kawę. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat korzyści, sprawdź artykuł Kawa bezkofeinowa - czy warto ją pić?

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone