Zamknij
REKLAMA

W jaki sposób wysyłać pieniądze do państw, które nie należą do Unii Europejskiej?

00:00, 02.09.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Ogromna popularność wyjazdów zarobkowych za granicę sprawiła, że transakcje międzynarodowe są dziś równie popularne, co operacje finansowe wykonywane wewnątrz jednego kraju. Chcąc wykonać przelew do państwa znajdującego się poza strefą Unii Europejskiej, musimy pamiętać, że w niektórych placówkach opłata za taką realizację może nas kosztować nawet kilkakrotnie więcej, niż rzeczywista wartość przekazu. Podpowiadamy, gdzie najszybciej i przede wszystkim najtaniej wykonamy transakcję m.in. na Ukrainę.

Zależy Ci nie tylko na czasie, ale także na niskich opłatach? To rozwiązanie dla Ciebie!

Nie tylko tanie, ale także błyskawiczne przelewy poza Unię Europejską oferują firmy wyspecjalizowane w międzynarodowych transakcjach. Ostatnimi czasy, bardzo popularne są operacje na linii Polska - Ukraina. Wszystko ze względu na sytuację polityczną naszych wschodnich sąsiadów i masową emigrację Ukraińców do kraju nad Wisłą. Wchodząc na stronę internetową https://www.easysend.pl/przelewy-z-polski-na-ukraine, otrzymujemy możliwość wykonania budżetowego transferu, a czas realizacji w trybie standardowym wynosi maksymalnie jeden dzień roboczy. Za dodatkową, jednakże niewielką, opłatą tego typu przelew można zdecydowanie przyspieszyć. Usługa ekspresowa gwarantuje nam sfinalizowanie transakcji w kilkanaście minut. Jaki zasięg terytorialny mają takie firmy?

Z błyskawicznych i tanich przelewów realizowanych przez wyspecjalizowane firmy możemy korzystać na terenie niemalże całej Europy. Operacje realizowane są także w popularnych krajach, które nie należą do Unii Europejskiej. Bez dodatkowych opłat abonamentowych wyślemy pieniądze nie tylko na Ukrainę, ale także do Szwajcarii czy chociażby Norwegii.

Tradycyjne banki to nie tylko droga, ale bardzo wolna przyjemność

O ile sytuacja w firmach pośredniczących w przelewach jest bajecznie prosta, tak chcąc skorzystać z tradycyjnej placówki bankowej, napotkamy drobne problemy. Tego typu instytucje oferują przekazy gotówkowe SEPA i SWIFT. Pierwszy z nich co prawda dedykowany jest do państw europejskich, jednak można go wykonać jedynie w euro. Single Euro Payments Area to przepis znacznie utrudniający transfery gotówkowe, chociażby na Ukrainę lub do Szwajcarii, Norwegii czy Andory, a warto dodać, że to nie jedyne kraje nie posiadające wspólnej waluty wprowadzonej niegdyś przez Unię Europejską. Warto wspomnieć, że operacja SEPA najczęściej kosztuje nas nieco ponad 10 zł.

Przekazy SWIFT

Korzystając z tradycyjnych placówek bankowych, w większości przypadków zmuszeni jesteśmy do korzystania z przekazów SWIFT. Umożliwiają one transfery pomiędzy niemalże wszystkimi krajami Świata, jednak za przelew do kraju spoza Unii Europejskiej możemy oczekiwać jednorazowej opłaty rzędu nawet 250 zł. Informacją wartą odnotowania jest również czas. Zarówno SWIFT, jak i SEPA, niestety nie należą do najszybszych. W najtańszym przypadku, pieniądze na koncie docelowym znajdą się dwa dni po nadaniu.

Niezależnie od sposobu, który wybierzesz pamiętaj, aby sprawdzić poprawność wpisanych danych oraz upewnić się, że strona, z której korzystasz, jest w pełni bezpieczna.

 

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone