Zamknij
REKLAMA

Cechy najlepszych wózków widłowych – jak wybrać pojazd spośród produktów Still lub innych marek?

14:43, 26.08.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Przy wyborze wózka widłowego warto uwzględnić kilka kryteriów. Bardzo ważne są parametry, świadczące o możliwościach wydajnościowych pojazdów. Istotny jest także rodzaj napędu oraz producent, którego produkty powinny cieszyć się dobrymi opiniami.

Kryteria wyboru wózka widłowego

Wózki widłowe występują w wielu odmianach, o czym łatwo przekonać się, sprawdzając szeroki asortyment wózków widłowych najbardziej znanych marek, jak np. Still. Przedsiębiorca, który szuka odpowiedniej maszyny, przed zakupem konkretnego produktu powinien sprawdzić jego opinie w internecie. Kierowanie się marką wbrew pozorom jest dość istotne – jeśli dana firma produkuje wózki widłowe od wielu dekad i bardzo dobrze się one sprzedają, to prawdopodobnie jakość tych produktów jest wysoka.

Kolejnym kryterium wyboru odpowiedniego pojazdu jest jego docelowe przeznaczenie, determinowane przez rodzaj magazynu. Jak wiadomo, magazyn magazynowi nierówny. Do magazynów wysokiego składowania przydadzą się wózki z boczną kabiną i o dużych możliwościach w zakresie maksymalnej wysokości podnoszenia towarów. Dobry wózek widłowy musi być również mobilny i zwrotny, dzięki czemu praca w wąskich segmentach pomieszczeń będzie ułatwiona.

Jeżeli magazyn wykorzystywany jest do składowania ciężkich towarów, to prawdopodobnie konieczny będzie zakup wózka widłowego o jak najwyższym poziomie maksymalnej siły nośności. Na szczęście znalezienie wysokiej jakości „widlaka”, który bez trudu podniesie towar o wadze nawet ośmiu ton, nie stanowi większego problemu.

Zastanawiając się z kolei, na ile wózków ma zapotrzebowanie dany magazyn, dobrze jest wpierw wyliczyć pożądaną motogodzinę. Czasem zakup całej floty wózków może być czynnością zbyt uszczuplającą zdolności kredytowe przedsiębiorstwa. W takim przypadku warto rozważyć wynajem wózków, które oferują m.in. takie firmy jak Still.

Wózki widłowe spalinowe i elektryczne

Przy decyzji zakupowej nie sposób pominąć kluczowego kryterium, jakim jest rodzaj napędu wózka widłowego. Najstarsze i jednocześnie najpopularniejsze urządzenia to wózki widłowe spalinowe. Występują w wielu wariantach – mogą mieć silnik wysokoprężny, niskoprężny czy być zasilane LPG. Są wytrzymałe i mogą pracować w każdych warunkach atmosferycznych.

Ciekawą alternatywą są jednak wózki widłowe elektryczne. Zupełnie porównywalna wytrzymałość i moc, a do tego bardzo cicha praca oraz brak emisji spalin sprawiają, że produkty te są coraz częściej wybierane. Do pracy w chłodniach i przy kontakcie z żywnością szczególnie zaleca się zakup wózka elektrycznego.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone