Zamknij

Jakie kapcie dla dzieci kupić? Najlepszy sklep znajdziesz w Toruniu!

09:01, 24.07.2019 | artykuł sponsorowany

Kapcie dla dzieci to z całą pewnością jedno z najważniejszych bucików, jakie może ubrać dziecko. Są one ważniejsze od butów zewnętrznych, ponieważ to właśnie w nich dzieci spędzają najwięcej czasu - zarówno w domu, w ogrodzie, jak również i w przedszkolu. To również one mają największy wpływ na kształtowanie dziecięcych stópek oraz prawidłowego stawiania kroków. Oznacza to zatem, że rodzice bezwzględnie powinni dobierać kapcie w sposób odpowiedzialny, tak aby posłużyły w odpowiedni sposób oraz nie szkodziły najmłodszym.

Rodzaje kapci dla dzieci

  • Kapcie dla dzieci są oferowane w różnych rodzajach. Mowa między innymi o:
  • kapciach do przedszkola;
  • kapciach ortopedycznych oraz profilaktycznych;
  • kapciach domowych.

Jakie powinny być kapcie dla dzieci?

Buciki wewnętrzne dla dzieci, czyli tak zwane kapcie powinny przede wszystkim charakteryzować się przewiewnością. Oznacza to, że powinny być wykonane z materiałów naturalnych i oddychających. Najlepiej, jeśli posiadają również dziurki w gumowych podeszwach lub specjalne wycięcia po bokach.

Nie można zapomnieć także o tym, aby były one giętkie, ale nie za miękkie! Powinny odpowiednio przytrzymywać stopy, ale nie ograniczać im ruchu.

Kapcie do przedszkola

Kupując kapcie dla dzieci do przedszkola, należy zwrócić uwagę nie tylko na to, jaki posiadają motyw. Przede wszystkim najważniejsze jest to, aby buciki posiadały oddychającą oraz giętką podeszwę, wykonaną z gumowych materiałów. Warto również sprawdzić, czy nie zostawia ona jakichkolwiek śladów i nie ślizga się. W ten sposób można uniknąć potencjalnego zagrożenia, na przykład upadków dziecka w trakcie zabawy oraz codziennej bieganiny z rówieśnikami.

Rodzice powinni także sprawdzić, czy wkładki kapci są oddychające, a zapiętek lekko sztywny. Pozwoli on utrzymać stopy dziecięce w odpowiedniej pozycji oraz umożliwi unikanie urazów. Najlepiej jest również zakupić kapcie z lekko zabudowanymi noskami. Jeśli dziecko nie ma problemów na tle ortopedycznym, warto wybrać buty z płaską wkładką.

Niejednokrotnie rodzice wybierają również kapcie, które dziecko będzie mogło samodzielnie założyć i ściągnąć. Nie powinno to bowiem sprawiać problemów najmłodszym, którzy mogą w przeciwnym razie zniechęcić się zarówno do noszenia kapci, jak i chodzenia do przedszkola.

Kapcie ortopedyczne

Kapcie ortopedyczne dla dzieci przede wszystkim są oferowane najmłodszym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z chodzeniem i ich stópki kształtuj się, bądź też tym, którzy posiadają problemy z prawidłowym stawianiem kroków.

W kapciach maluchy spędzają średnio nawet do dziesięciu godzin dziennie, co oznacza, że mają one duży wpływ na ich zdrową postawę. Kapcie ortopedyczne powinny zatem posiadać odpowiednią długość, szerokość i głębokość. Najlepiej, jeśli posiadają od pół do centymetra zapasu, a palce nie są z przodu, ani od góry ściśnięte.

W butach ortopedycznych ważne jest także to, z jakich materiałów zostały wykonane. Najlepszym wyborem będzie wkładka skórzana, która idealnie wchłania pot. Wierzchnia część z kolei powinna być wykonana z bawełny, które umożliwi odpowiednie wietrzenie stópek. Co ważne, obuwie powinno być lekkie, tak by nie obciążać małych nóżek.

Kapcie domowe

Kapcie domowe z reguły niewiele różnią się od tych, które maluchy noszą w przedszkolu. Powinny być wygodne, ale jednocześnie bezpieczne.

Nie da się jednak ukryć, że maluchy w domu powinny przede wszystkim ganiać boso. To właśnie taki sposób chodzenia najlepiej kształtuje prawidłową postawę u dzieci oraz odpowiednie stawianie kroków, dlatego nie warto zabraniać najmłodszych chodzenia bez kapci w domu.

Szeroki wybór kapci dla dzieci znajdą Państwo w Centrum Obuwia Dziecięcego KRASNAL:

ul. Szosa Lubicka 168E (w pasażu)
tel. 889 369 515
e-mail: [email protected]
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 10:00 – 18:00
sobota: 10:00 – 14:00

ul. Broniewskiego 19 (żółty budynek)
tel. 792 011 023
e-mail: [email protected]
Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 10:00 – 18:00
sobota: 10:00 – 14:00

- zapraszamy serdecznie!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone