Zamknij

Egzamin z wiedzy do Policji. Jak się do niego zabrać?

00:00, 16.07.2019 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Każdy kto chce zaliczyć test z wiedzy, musi poświecić co najmniej kilka godzin na solidne przygotowania do zaliczenia. Oprócz tego kandydaci muszą przygotować się do zdawaniu testu fizycznego, psychologicznego oraz rozmowy kwalifikacyjnej z komisją egzaminacyjną.

Uzyskanie wysokiej ilości punktów z każdej części egzaminu, to klucz do otrzymania policyjnego munduru. Im więcej punktów uzyskają kandydaci, tym większa szansa na otrzymanie pracy w Policji.

Jak wygląda egzamin?

Ustawowo egzamin trwa dokładnie 40 minut. Arkusz egzaminacyjny zawiera 40 pytań zamkniętych, więc na udzielenie odpowiedzi na każde z nich kandydaci mają dokładnie 60 sekund.

Egzamin odbywa się najczęściej na sali komputerowej, gdzie każdy z kandydatów dostanie osobne stanowisko. W niektórych przypadkach możecie otrzymać papierowe arkusze.

Czterdzieści poprawnych odpowiedzi to 100% z egzaminu. Udzielenie błędnej odpowiedzi lub nie udzielenie jej w ogóle to 0 punktów z danego pytania.

Test wiedzy do Policji to okazja na uzyskanie dużej ilości punktów, które pomagają w finalnym rankingu. Warto przyłożyć się do nauki, gdyż na testach psychologicznych nie będzie już tak łatwo.

Absolutnie nie próbujcie ściągać lub oszukiwać w innym sposób na egzaminie. Wszelkie próby zafałszowania wyników z testu zakończą się wyzerowaniem punktów. To całkowicie przekreśla możliwość dostania się w szeregi Policji.

Czego się spodziewać na egzaminie z wiedzy?

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest odpowiedzialna za tworzenie nowych pytań na egzaminy. Zakres wiedzy jest jednakowy, ale forma pytań może ulec zmianie.

Rozwiązane arkusze testowe wraz z odpowiedziami, znajdziecie między innymi na stronie Odpowiedzi.com.pl. Na tej stronie dostępne są odpowiedzi na test wiedzy oraz testy psychologiczne. To ogromna pomoc w trakcie nauki, która pozwoli lepiej przygotować się do wszystkich egzaminów.

Jest kilka najważniejszych rzeczy na które musicie zwrócić szczególną uwagę. Pytania z tego zakresu zawsze pojawiają się na egzaminach wiedzy. Możecie spodziewać się pytań dotyczących:

  • Funkcjonowania państwa;
  • Obowiązków jego podstawowych organów władzy;
  • Konstytucji
  • Ustawy o Policji
  • Ustawy o środkach przymusu bezpośredniego
  • Ustawy o strażach gminnych

…oraz kilkunastu innych ustaw związanych z codzienną pracą policjanta.

Warto przyłożyć się do nauki, gdyż zaowocuje to wysokim wynikiem z egzaminu, który może przyczynić się do przyjęcia Was do wymarzonego zawodu policjanta.

Egzaminy do Policji są dosyć wymagające, więc należy podejść do nich z pełną powagą i respektem. Przygotowania należy rozpocząć, co najmniej z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Wszystko zależy od wstępnie posiadanej wiedzy i poziomu kondycji fizycznej.

Zastanawiacie się jak wyglądają testy fizyczne i psychologiczne? Wszystkie wytyczne dostępne są stronie internetowej Policji w zakładce rekrutacja. Wymogi zmieniają się z roku na rok, więc warto być na bieżąco. Powodzenia na egzaminie!

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

szczerzeszczerze

0 0

szczerze to powiem tak, kilka lat temu przygotowywałem się do egzaminu do policji, moje marzenie, spełnienie , wszystko czego chciałem. Oczywiście teoria zdana od razu. Do praktycznego z umiejętności fizycznej przygotowywałem się pół roku dobre. Mój tydzień to był 3 razy siłownia w między czasie basen i codziennie bieganie. Kondycję i sprawnośc miałem jak kozia górska . Na egzaminie skakałem i zaliczałem wszystko w moim mniemianiu bez problemu. Bez zadyszki bez zmęczenia. Na koniec egzamintor powiedział do komisji, że brakło mi 5 sekund do zaliczenia. Załamałem się czułem tego dnia, że jestem lepszy od najlepszych. Moim problemem było chyba to, że miałem tylko 170 cm wzrostu. Facet, który miał 190 albo 195 a przy tym ze 160 kg wagi, który podczas robienia przewrotów w przód na materacach nawet nie trafił w materace i robił przewroty na parkiecie zadyszany prawie martwy dotarł do mety dostał się a ja nie. W tym momencie zdałem sobie sprawę, że nie ważne co potrafisz i co masz w głowie ważne, jak fizycznie wyglądasz do danej pracy nawet jeśli w głowie i w powołaniu masz daleko.
19:25, 17.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%