Zamknij
REKLAMA

Ergometr wioślarski co to za tajemnicze urządzenie? Jak ćwiczyć nim i jakie efekty treningu można osiągnąć na wioślarzu?

00:00, 12.07.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Regularne ćwiczenia pomagają zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę. Dużym zainteresowaniem cieszą się urządzenia takie jak rowery stacjonarne, bieżnie, czy orbitreki, na których można wykonać efektywny trening. Osoby ćwiczące polecają również ergonometr wioślarski. Czym jest to tajemnicze urządzenie i jak na nim ćwiczyć, by osiągnąć optymalne efekty treningu?

Czym jest ergonometr wioślarski?

To urządzenie, które imituje prawdziwe wiosłowanie na wodzie. Ruch rąk i nóg, który jest wykonywany na wioślarzu, jest dokładnie taki sam jak w łódce. Ergonometr wioślarski jest szczególnie polecany dla osób początkujących, ponieważ angażuje wiele grup mięśni. Co więcej, ćwiczenie na wioślarzu to rodzaj treningu cardio, który jest bardzo korzystny dla serca oraz całego układu krążenia. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule pt.: „Ergometr wioślarski, często popularnie nazywany wioślarzem, to świetne narzędzie do treningu całego”.

Jak ćwiczyć na ergonometrze wioślarskim?

Ważne, by zadbać o prawidłową technikę wykonywania ćwiczeń na wioślarzu. Można poprosić o pomoc trenera, obsługę siłowni lub doświadczonego partnera treningowego. Ruch wykonywany na ergonometrze powinien obejmować cztery, następujące po sobie fazy: chwytu, przyciągnięcia, odchylenia i powrotu. W każdej fazie należy zadbać o prawidłowe wykonywanie ruchów. Na początku tempo ma drugorzędne znaczenie, liczy się zapamiętanie sekwencji oraz właściwe układanie rąk i nóg w każdej fazie ćwiczeń.

Jakie efekty treningu można osiągnąć dzięki regularnym ćwiczeniom na wioślarzu?

Osoby początkujące mogą trenować na ergonometrze wioślarskim trzy razy w tygodniu. Najważniejszą korzyścią regularnych ćwiczeń na wioślarzu jest poprawa wytrzymałości organizmu. Wzmacnia się układ sercowo-naczyniowy oraz niemal wszystkie grupy mięśni. To wspaniałe urządzenie, które może być świetnym uzupełnieniem dla treningów biegowych, czy kolarskich. Z ergonometru wioślarskiego mogą korzystać bywalcy siłowni. Warto jednak rozważyć zakup tego urządzenia do domu. Osobom, które chcą zadbać o swoją sprawność i kondycję, przyda się wioślarz magnetyczny.

Ergonometr wioślarski to urządzenie, które pomaga poprawić sprawność oraz wydolność całego organizmu. Mogą z niego korzystać zarówno osoby początkujące, jak i doświadczeni sportowcy.

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (1)

wioślarzwioślarz

2 0

Ludzie!!!!!!! Nie ma czegoś takiego jak ergonometr. Jest ergometr. Moze troszkę więcej o wioślarstwie będziecie pisać to nazwy urządzeń,łodzi nie będą Wam się myliły😠😠😠😠😠😠 15:20, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone