Zamknij
REKLAMA

Praca w Toruniu

10:32, 14.06.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Czy łatwo dziś znaleźć pracę w kujawsko-pomorskim? Które branże mają największe zapotrzebowanie na pracowników?

Bezrobocie w Toruniu na tle województwa

W województwie kujawsko-pomorskim, podobnie jak w całym kraju, sytuacja bezrobocia już dawno przestała być znaczącym problemem. Aktualnie mniej niż 6% naszych rodaków zarejestrowanych jest w Urzędzie Pracy. Najwyższą skalę tego zjawiska osiągnęło w tym roku województwo warmińsko-mazurskie. Jest to 10,4%, najmniejszy problem ze znalezieniem zatrudnienia jest natomiast w Wielkopolsce, tu bezrobocie sięga 3,2%. A jak zatem wygląda ta kwestia w Toruniu? Tu śmiało można powiedzieć o sukcesie. W tym roku bezrobocie spadło poniżej 5% i wciąż maleje.

Oferty pracy w Toruniu

Miejsc pracy przybywa i nieustannie rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowane jednostki. Nie brakuje stanowisk dla doświadczonych budowlańców, zarówno tych, którzy chcą pracować przy budowie dróg, jak i tych, potrafiących postawić dom, czy go wykończyć. Podobnie jest duże zapotrzebowanie na elektryków, hydraulików oraz stolarzy, którzy znają się na swoim fachu. Zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i w całej Polsce, rośnie liczba wolnych stanowisk dla kierowców ciężarówek, pracowników logistyki oraz spedytorów. Jeżeli szukasz pracy w branży informatycznej, nie powinno Ci to zająć zbyt wiele czasu. Sam zajrzyj na jobsora.com i wybierz coś dla siebie. Na tym jednym popularnym portalu znajduje się w sumie niespełna 2200 ofert pracy. Nie każda może być Twoim spełnieniem marzeń, jednak osoba pragnąca zarabiać, nie powinna mieć z tym trudności. Rynek zmienia się tak dynamicznie, że nawet jeśli dziś nie znajdziesz czegoś, co w pełni odpowiadałoby Twoim wymaganiom, zaglądaj na stronę regularnie, a z pewnością szybko będziesz mógł cieszyć się stanowiskiem zgodnym z Twoimi kwalifikacjami.

Stawki w kujawsko-pomorskim

Płaca w tym województwie zadowalająco rośnie. Średnia wynosi tu 4487 zł brutto miesięcznie. W całym kraju ta mediana wynosi około 5164 zł. Kujawsko-pomorskie zajmuje tym samym 10 miejsce wśród województw, pod względem wysokości zarobków. Nie jest to najlepszy wynik, jednak w porównaniu z ubiegłymi latami, wygląda obiecująco, pokazując bowiem, że gospodarka zmierza w bardzo dobrym kierunku.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone