Zamknij

Czym zajmuje się kurier?

14:12, 24.04.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Usługi kurierskie już od wielu lat są w naszym kraju bardzo powszechne, co wiąże się między innymi z popularnością zakupów internetowych. Nie każdy jednak wie, na czym polegają codzienne obowiązki kuriera i od czego jest uzależniona wysokość wynagrodzenia.

Czy praca kuriera jest opłacalna?

Obecnie osoby zainteresowane pracą w branży kurierskiej nie mogą narzekać na brak atrakcyjnych propozycji. Należy jednak zaznaczyć, że poszczególne firmy kurierskie zapewniają swoim pracownikom różne stawki godzinowe. W wielu przypadkach wysokość dniówki uzależnia się od liczby dostarczonych paczek. Jeśli kurier trafi na odpowiedni rejon może liczyć na miesięczne zarobki powyżej 6300 zł netto. Dodatkowym atutem są napiwki – wielu klientów wybiera płatność przy odbiorze i zaokrągla kwotę na korzyść dostarczyciela. Niektóre firmy udostępniają pracownikom samochody służbowe i pokrywają koszty paliwa, ale na rynku można również znaleźć oferty pracy dedykowane osobom dysponującym własnym pojazdem do przewożenia paczek. W zależności od warunków zatrudnienia miesięczne wynagrodzenie potrafi się różnić u poszczególnych pracodawców, dlatego przed podpisaniem umowy warto dokładnie zapoznać się z ofertami konkurencji.

Na czym polega praca kuriera?

Niewątpliwie praca na stanowisku kuriera jest dedykowana osobom posiadającym zmysł organizacyjny. Każdy kurier przed wyruszeniem na rejon musi dokładnie zaplanować swoją trasę, aby jak najszybciej dostarczyć paczki i nie tracić cennego czasu. Większość osób pracujących na tym stanowisku z odpowiednim wyprzedzeniem dzwoni do adresatów, by upewnić się, że paczka zostanie odebrana pod konkretnym adresem. Ważne jest optymalne załadowanie paczek – w kolejności ich dostarczania. Kurierzy muszą być przygotowani na nieoczekiwane zdarzenia, w tym utrudnienia w ruchu drogowym czy konieczność konfrontacji z nieuczciwym klientem. Większość dostarczycieli podkreśla, że jednym z kluczowych atutów ich pracy jest ciągły kontakt z ludźmi i dowolność w planowaniu trasy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone