Zamknij

Wiosenne porządki – jak zadbać o panele podłogowe?

13:49, 23.04.2019 | Materiał Partnera
Skomentuj

Dla wielu osób wiosna to idealny czas na rozpoczęcie wzmożonych porządków w domu i ogrodzie. W końcu o wiele przyjemniej jest to robić, gdy za oknem świeci słońce, a przy okazji możemy otworzyć na dłużej okno, bez obaw, że za chwilę zmarzniemy. Oczywiście stałym elementem takich porządków są okna, samochód, dywany, ale również podłogi. Właśnie na panelach powinniśmy się najbardziej skupić, ponieważ tylko ich właściwa pielęgnacja nie przyczyni się do powstania smug i przebarwień.

Codzienne porządki

Zwróćmy uwagę na to, że panele podłogowe wymagają bardzo częstego czyszczenia, a przede wszystkim odkurzania. Szczególnie musimy o tym pamiętać zimą i latem. W pierwszym przypadku dlatego, że z większą łatwością możemy wnieść do domu piasek lub ziemię. Jeżeli chodzi o drugi przypadek, to po prostu latem ciągle przebywamy w ogrodzie, zostawiając otwarte drzwi np. od tarasu. Wtedy z łatwością do środka może dostać się ziemia, ozdobne kamienie lub piasek, jeżeli w ogrodzie znajduje się piaskownica. Właśnie dlatego regularne czyszczenie paneli podłogowych jest konieczne.

Sprzątanie a jakość paneli

Pamiętajmy o tym, że panele podłogowe wymagają specjalnego traktowania. W końcu np. zbyt duża ilość wody sprawi, że z czasem mogą tracić swój kolor. Jednak nie tylko niewłaściwe praktyki wpływają na szybszą utratę swoich walorów. Bardzo ważne jest również to, by wybierać panele, które cechują się wysoką jakością. Dzięki temu możemy być pewni, że podłoga będzie się dobrze prezentowała. Właśnie z tego powodu warto wybierać sklepy, które specjalizują się właśnie w panelach, jak np. https://1000podlog.pl/.

Czym czyścić panele?

Wiele osób uważa, że wystarczy tylko pozmiatać lub włączyć odkurzacz, a następnie umyć podłogę na mokro. Jednak pamiętajmy o tym, że nawet te czynności mogą nie przedłużyć trwałości paneli, jeżeli będą wykonywane w niewłaściwy sposób. Poza tym wszystko zależy od rodzaju podłogi i to właśnie ten element powinien zadecydować o tym, jakie specyfiki wybierzemy do czyszczenia. Zwróćmy też uwagę na to, że w niektórych przypadkach wykonanie tylko podstawowej pielęgnacji może nie przynieść tylu pozytywnych efektów.

Panele drewniane

Bez wątpienia drewno to najpopularniejszy rodzaj podłogi. W codziennej pielęgnacji trzeba wyjątkowo uważać na duże ilości wody, ponieważ może wpłynąć negatywnie na ich wygląd i strukturę. Dlatego w trakcie mycia zawsze dobrze wyduśmy mop. Poza tym wiosenne porządki będą dobrym momentem na wypastowanie podłogi, dzięki czemu pogłębimy kolor drewna, ale też zwiększymy błysk i dodamy kolejną warstwę ochronną.Gdybyśmy chcieli całkowicie odświeżyć wygląd drewnianej podłogi, to zawsze możemy postawić na cyklinowanie.

Panele laminowane

Warto zauważyć, że w ich przypadku również powinniśmy ograniczyć kontakt z wodą. Poza tym warto dodawać do mycia preparaty specjalnie do nich dopasowane. W trakcie wiosennych porządków możemy spróbować bardziej naturalnej metody, czyli octu. Jednak konieczne jest dobre wywietrzenie pomieszczenia, co przy wyższej temperaturze na pewno będzie przyjemniejsze.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone