Zamknij

Skup się na rozwoju firmy. Jak działa outsourcing księgowości?

13:12, 23.04.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Każdy przedsiębiorca wie, jak wymagającym zajęciem jest prowadzenie własnej firmy. To poważne zadanie, masa obowiązków, stres i nieustanna presja czasu, z którą trzeba się mierzyć. Rozwój biznesu obliguje do poświęcenia i ciągłych inwestycji, które go napędzają. . Żeby ułatwić sobie pracę, warto korzystać z rozwiązań outsourcingowych, czyli zlecenie pewnych obsługi pewnych obszarów działalności firmie zewnętrznej.

Nadmiar obowiązków

Obsługa księgowa w firmach to złożony, wieloetapowy proces. Zarówno w małych firmach, jak i w dużych korporacjach utrzymanie osobnego działu księgowego wiąże się z ogromnymi środkami związanymi z zakupieniem sprzętu i oprogramowania oraz zatrudnieniem zespołu, który zajmie się rozliczeniami i kontrolą. To wszystko niesie za sobą spore koszty i konieczność wydzielenia przestrzeni dla nowych pracowników. Nadmiar obowiązków związanych z rozwijaniem wewnętrznego zespołu może odciągac uwagę od tego, co naprawdę ważne – rozwoju biznesu. Dlatego właśnie najlepiej zlecić obsługę księgową na zewnątrz.

Zaufać ekspertom

Żeby mieć pewność, że wybrany przez nas partner solidnie i sumiennie zajmie się obsługą naszej firmy, musimy wybrać dobrą, sprawdzoną firmę świadczącą usługi księgowe. Warto wybrać taką, która ma doświadczenie i wie, że pełna księgowość, to pełne zaangażowanie. Najlepiej więc sprawdzić, czy przedsiębiorstwo, z którym podejmujemy współpracę, zatrudnia prawdziwych ekspertów. I to nie tylko w Polsce. Każdy kraj rządzi się swoimi, często odmiennymi prawami, do których musimy dopasować działanie naszego interesu. Dlatego decydując się na współpracę z zewnętrznym podmiotem, sprawdźmy, czy w jego szeregach znajdują się specjaliści i znawcy różnych rynków i przepisów.

Dostęp do najwyższej klasy ekspertów zapewnia TMF Group, która świadczy usługi tak w Polsce, jak i poza jej granicami. Lokalne zespoły księgowe działają w różnych krajach – znają język, wymogi lokalnych przepisów i najlepsze praktyki, którą usprawnią prowadzenie biznesu na konkretnym rynku. Ponad 7 tysięcy pracowników w 83 krajach – oto co swoim klientom oferuje TMF Group.

Zakres współpracy

W ramach obsługi księgowej zewnętrzny podmiot będzie prowadzić księgi, sporządzać deklaracje podatkowe, czuwać nad terminowymi rozliczeniami z urzędem skarbowym. TMF Group pełni również rolę pełnomocnika przed organami podatkowymi. Taka współpraca daje pewność, że wszystkie nasze dokumenty, wnioski i pisma urzędowe są stworzone zgodnie z wymogami lokalnego prawa.

Przed wyborem odpowiedniej firmy outsourcingowej sprawdźmy, w jakim zakresie jest ona w stanie nam pomóc. Powinna zająć się prowadzeniem księgi głównej i ksiąg pomocniczych, świadczeniami pracowniczymi i wydatkami, obsługą zobowiązań i należności, dokonywaniem płatności.Usługi księgowe zlecone na zewnątrz pozwalają właścicielom firmy skupić się na tym, co najważniejsze – na rozwoju i realizacji kluczowych celów biznesowych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone