Zamknij

Zażegnaj problem opadającej stopy, stosując ortezę ze sklepu medycznego

13:46, 05.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13:50, 05.04.2019
Skomentuj

Wśród powikłań udaru i wielu operacji wymienia się przypadłość, nazywaną opadającą stopą. Wiąże się ona z porażeniem nerwu strzałkowego, w efekcie którego pacjent nie jest w stanie samodzielnie poruszać stopą w jej pełnym zakresie. U niektórych chorych problem obejmuje całą kończynę, u innych określone strefy stopy. Im głębsze uszkodzenie nerwu, tym poważniejsze jest ograniczenie ruchu. Stosowanie zastrzyków czy uczęszczanie na masaże to tylko niektóre z metod, pozwalających na powrót do pełnej sprawności. Mniej radykalnym, a równie skutecznym środkiem okazuje się noszenie specjalistycznej ortezy. Co to takiego i w jaki sposób ma przynieść ulgę? Odpowiadamy!

Zaburzony cykl chodu można wyleczyć! Pomoże dyskretna orteza

Opadająca stopa jest objawem zmian neurologicznych. Przypadłość ta dotyka dzieci i dorosłych, charakteryzując się opadaniem bocznej strony stopy. Znacznie utrudnia to chodzenie, a czasami całkowicie uniemożliwia podniesienie nogi. Jeśli zmiana nie jest mocno zaawansowana i nie wymaga interwencji chirurgicznej, lekarz zleca rehabilitację. W jej ramach wykonuje się ćwiczenia regenerujące nerw strzałkowy oraz zwiększające zakres ruchu stawu.

Bardzo często fizjoterapeuta zaleca choremu noszenie ortezy. Jest to specjalny aparat przeznaczony dla osób, zmagających się z zaburzonym cyklem chodu. Orteza stopy wspomaga chodzenie dzięki sprężynującej konstrukcji wymodelowanej tak, aby stabilizować niesprawną nogę. W sklepie medycznym MedReha można zamówić aparat na opadającą stopę m.in. w formie naciągu, zapinanego na rzepy. Jest on pomocny w unoszeniu przodostopia. Osoba nosząca profesjonalną ortezę nie potyka się, gdyż mechanizm podciąga stopę, pozwalając choremu swobodnie chodzić, również po nierównych powierzchniach.

Opadanie stopy to poważna przypadłość. Z uszkodzonymi nerwami nie ma żartów

Przyczyny opadającej stopy nie zawsze są związane z uszkodzeniem nerwu strzałkowego. Bywa, że łączą się z patologią nerwu kulszowego, co zdarza się np. gdy dojdzie do zwichnięcia stawu biodrowego. Również kontuzje miednicy czy zmiany w obrębie kręgosłupa lędźwiowego mogą przyczynić się do powstania problemów z chodzeniem. Przypadłość, jaką jest opadająca stopa, wymienia się także jako powikłanie udaru, stwardnienia rozsianego i innych schorzeń dotykających centralny układ nerwowy.

W przypadku stwierdzenia przez lekarza opadania stopy, wykonuje się badanie obrazowe celem ustalenia, co uciska nerw. Dopiero po dokładnej diagnostyce można obrać stosowną drogę leczenia. Ta zwykle łączy się z ćwiczeniami rozciągającymi, wykonywanymi pod okiem specjalisty. Z pomocą lekarza prowadzącego wybiera się ortezę stopy, utrzymującą staw skokowy w prawidłowej pozycji. Jeśli masz problemy z chodzeniem wywołane opadaniem stopy, zapoznaj się z ofertą sklepu medycznego MedReha i zamów dedykowany stabilizator. Rozpoczynając leczenie odpowiednio wcześnie, pozwolisz nerwom szybko się zregenerować i odzyskasz sprawność w stopie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%