Zamknij

Przed i po operacji wzroku

13:12, 02.04.2019 Materiał Partnera Aktualizacja: 13:12, 02.04.2019

Korekcja wzroku może znacznie podnieść jakość naszego życia, a czasami jest właściwie niezbędna, jeśli chodzi o codzienne funkcjonowanie. Laserowa korekcja wzroku to zabieg niezwykle bezpieczny. Jedynie w 0,3% przypadków dochodzi tutaj do występowania jakichkolwiek powikłań.

Przed zabiegiem

Laserowa korekcja wzroku wymaga od nas jednak pewnych przygotowań. Jeśli nosimy soczewki, to należy je zdjąć na dwa tygodnie przed zabiegiem. W przypadku gdy jesteśmy użytkownikami twardych soczewek, musimy zrobić to nawet na miesiąc przed terminem badania kwalifikacyjnego. Jeśli przyjmujemy tabletki antykoncepcyjne, to nie możemy na trzy miesiące przed zabiegiem przerywać ich stosowania. Nie wolno nam też jednak podejmować antykoncepcji w sensie rozpoczęcia kuracji. Zabieg nie może zostać też przeprowadzony w trakcie miesiączkowania. Na dwadzieścia cztery godziny przed planowanym zabiegiem nie wolno nam nakładać makijażu i spożywać alkoholu w dowolnej postaci. Przed zabiegiem należy starannie umyć głowę, twarz, szczególnie w okolicach oczu. Nie używajmy także dezodorantów oraz perfum. W dniu zabiegu oraz w okresie rekonwalescencji pacjent powinien być wolny od infekcji, oraz stomatologicznie, laryngologicznie, internistycznie wolny od ognisk zapalnych.

Po zabiegu

Sam zabieg trwa dosłownie kilka lub maksymalnie kilkanaście minut. Nie wiążę się z żadnym ryzykiem oraz bólem. Możemy jedynie odczuwać pewne niedogodności. Po samym zabiegu zostaniemy zaprowadzeni do pokoju, w którym spędzimy trzydzieści minut. W trakcie pielęgniarka poda nam odpowiednie leki. Tego samego dnia zostaniemy wypisani z kliniki, choć sam powrót do domu powinien odbywać się w towarzystwie znajomego lub kogoś z rodziny. Nasz wzrok bowiem bezpośrednio po zabiegu może nas zawodzić.Już w domu należy zaopatrzyć się w środki przeciwbólowe i w razie bólu stosować je w rozsądnych dawkach. Po zabiegu w okresie gojenia w pierwszych siedemdziesięciu ośmiu godzinach ból operowanego oka może występować, choć nie musi, być znaczny. Musimy też uważać, aby nie zaciskać mocno powiek oraz nie trzeć oczu. Należy też stosować oczywiście wszelkie przepisane krople i żel zgodnie z zaleceniami. Jeśli pojawiać się będzie wydzielina, to trzeba ją przemywać przegotowaną wodą. Podczas mycia twarzy, kąpieli, prysznica omijać należy okolice operowanego oka. Nie może się dostać do niego woda, mydło czy szampon. Powinniśmy także zadbać o czystość oraz higienę najbliższego otoczenia. Unikajmy zwłaszcza kurzu. Nie powinniśmy też przebywać w pomieszczeniach, kiedy są one sprzątane i bezpośrednio trzydzieści minut po samym sprzątaniu. Obowiązkowe jest noszenie okularów przeciwsłonecznych. Powinniśmy też unikać kontaktu z osobą która są chore i zainfekowane. Groźna jest dla nas grypa, katar i wszelkie choroby zakaźne. Przez co najmniej trzy miesiące musimy unikać kąpieli w basenach, jeziorach, rzekach, stawach oraz morzu. W trakcie rekonwalescencji przy czytaniu mogą wystąpić przejściowe kłopoty z ostrością widzenia, a przez kilkanaście godzin bezpośrednio po zabiegu nie oglądajmy telewizji i nie pracujmy przy komputerze.

Zajrzyj na: https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%