Zamknij

Rynek pracy IT – najnowsze tendencje i nowe technologie

15:22, 28.03.2019 | materiały partnera

Branża IT jako jedna z najbardziej dynamicznych oraz innowacyjnych nieustannie rozwija się i przenika do innych sektorów gospodarki usprawniając działania ludzi i maszyn. Wybitnie uzdolnieni specjaliści IT, inżynierowie i programiści są obecnie jednymi z najbardziej poszukiwanych i wysoko cenionych pracowników. Obecnie to oni stawiają warunki w trakcie rozmów rekrutacyjnych , jeśli ich kartą przetargową są doskonałe umiejętności i doświadczenie. Sektor IT poszukuje wybitnych specjalistów gotowych objąć stanowisko Scrum Mastera, Data Scientisty, OiS developer czy DevOpsa.

Przyciąganie wybitnych specjalistów IT

Praca w renomowanej firmie i w atmosferze sprzyjającej rozwojowi jest marzeniem wielu z nas. Dla ludzi wybitnie uzdolnionych i ambitnych równie ważne jest środowisko, w którym pracuje oraz projekty, którymi zarządza. Innowacyjność, dostęp do najnowszych technologii i programów, a także możliwość pracy w gronie ekspertów cechuje ludzi o dużych aspiracjach i otwartych umysłach. Dlatego każdy pracodawca poszukujący wyjątkowych osobowości oraz programistów o określonych kompetencjach zdolnych podołać stawianym przed nim wyzwaniom powinien liczyć się z tym, że jego wymagania również będą wysokie. Jedną z najbardziej efektywnych metod rekrutacji są polecenia znajomych, a dzięki kompetentnym pracownikom w zespole IT  łatwiej pozyskać kolejnych.

Najważniejsze są zdolności i kompetencje

Nieustanny rozwój i innowacyjność branży IT sprawiają, że obecnie podczas rekrutacji liczą się nie tylko techniczne kwalifikacje, lecz także podejście kandydata do pracy – przede wszystkim umiejętność adaptacji ,chęć do pogłębiania wiedzy, a także elastyczność.

Nowe trendy w pozyskiwaniu zdolnych specjalistów IT

Obecnie pojawiają się nowe sposoby pozyskiwania pracowników do sektora IT. Z uwagi na ograniczony dostęp firm do dobrze przygotowanych, wykwalifikowanych programistów powstają nowe trendy polegające na przeświadczeniu, że warto zainwestować w przyszłych pracowników i szkolić osoby już zatrudnione. Taki sposób działania przyjęły duże firmy, m.in. Nokia, Google, Motorola czy Comarch tworząc własne akademie programowania. Po zakończeniu kursu firma wybiera najlepiej zapowiadających się, czyli najzdolniejszych kursantów i zatrudnia ich. Jednak większość firm korzysta z usług profesjonalnych agencji IT stawiając na ich doświadczenie i profesjonalizm.

Profesjonalne rekrutacje pracowników z branży IT

Sukces każdego przedsięwzięcia zależy w znacznej mierze od ludzi, ich wiedzy, umiejętności i zaangażowania. Firma dotLinkers zajmuje się rekrutacją specjalistów z branży IT. Powstała w oparciu o własne doświadczenia jej założycieli, którzy znają potrzeby i wymagania współczesnych pracodawców, a jednocześnie potrafią pozyskać najlepszych, wybitnych i utalentowanych pracowników IT, programistów i inżynierów. Ogromne doświadczenie i znajomość rynku IT oraz umiejętność prowadzenia rozmów rekrutacyjnych z kandydatami to podstawowe atuty rekruterów. Na stronie https://dotlinkers.pl/ można znaleźć aktualne oferty pracy, które umożliwią potencjalnym kandydatom podjęcie decyzji o aplikacji na dane stanowisko.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone