Zamknij

Mała architektura betonowa. 4 najciekawsze propozycje dla twojego ogrodu

15:21, 28.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Coraz częściej, nie tylko projektanci miejsc zielonych, ale również osoby prywatne, ozdabiają swoje ogrody za pomocą betonowych elementów. Różnego rodzaju rabaty, gazony, płyty podestowe, czy donice stają się coraz popularniejsze. Miejsce dookoła domu, zaaranżowane w nowoczesnym stylu, to idealne rozwiązanie dla tego typu ozdób. Ta mała architektura betonowa jest nie tylko elegancka oraz estetyczna, ale może być również funkcjonalna. Jak zaaranżować ją w swoim ogrodzie? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź najciekawsze propozycje produktowe.

Rabata betonowa w formie boxu – nowoczesne spojrzenie na warzywnik

Jeśli chcesz uprawiać rośliny w swoim ogrodzie, ale jesteś również miłośnikiem stylu, porządku oraz harmonii, idealnym konsensusem będzie zakup rabaty betonowej. Przybiera ona kształt klasycznego boxu, a więc jest nie tylko estetyczna, ale potrafi dopasować się do różnego rodzaju aranżacji w ogrodzie.

Jest jedną z popularnych elementów małej architektury betonowej, dzięki której każdy ogród staje się uporządkowany oraz zadbany. Ponadto, spełnia również swoje funkcje praktyczne. W rabacie betonowej posadzisz nie tylko kwiaty, ale również warzywa. I to taką ich ilość, aby żadna marchewka się nie zmarnowała!

Rabata betonowa odznacza się wyjątkową trwałością. Jest zbudowana z takiego rodzaju materiału, który posiada doskonałe parametry techniczne. Zapewnia między innymi mniejszą nasiąkliwość rabaty, czy o wiele większą odporność na zabrudzenia, aniżeli inne podobne tworzywa.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://www.bruk-bet.pl/produkty/mala-architektura

Można wyróżnić kilka głównych zalet rabaty betonowej. Oprócz tego, że możesz uprawiać w niej kwiaty, czy też warzywa, pozwala również na:

 • Łatwy dostęp do sadzonek. Dzięki podwyższeniu nie musisz schylać się do samej ziemi, aby pielęgnować kwiaty, czy zebrać warzywa.
 • Dobór właściwej gleby, czy podłoża pod uprawę lub jej sprawną wymianę na lepszą.
 • Szybkie ustawienie jej w ogrodzie w dowolnym wybranym przez ciebie miejscu.
 • Użytkowanie przez długie lata. W porównaniu do rabat drewnianych, ta betonowa jest o wiele bardziej wytrzymała.

Gazony dla miłośnika ekologii

Gazony składają się z małych betonowych doniczek, ustawionych jedna na drugiej. Są wyrobem ekologicznym, a więc ich zakup zadowoli każdego, komu leży na sercu dobro planety.

Można z ich pomocą tworzyć pionowe, przepiękne kwiatowe kompozycje:

 • Wiszące ogrody.
 • Kwitnące stoki.
 • Kaskady.
 • Murki.
 • Piramidy.

Posadzisz tam nie tylko małe sadzonki, ale również rozbudowane płożące rośliny, takie jak na przykład bluszcz. Są ciekawą alternatywą dla drewnianych pergoli.

Ze względu na to, że część powierzchni gazonów się zazębia, możesz tworzyć z nich stabilne, różnorodne układy, dostosowane do stylu, w jakim chcesz zaaranżować swój ogród. Ten element małej architektury betonowej jest wykonany z jamistego betonu.

Donice betonowe w różnych rozmiarach i kształtach

Donice betonowe są popularne, zwłaszcza w zabudowie miejskiej. Czas najwyższy, aby zawitały również do ogrodów prywatnych, ciesząc wzrok ich właścicieli. Jakie donice betonowe możesz wybrać do własnej zielonej przestrzeni?

 • Donice stożkowe – eleganckie, będą idealne dla dużych, rozłożystych roślin
 • Donice trapezowe – wraz z minimalistyczną zabudową będą tworzyć charakterystyczny styl ogrodu
 • Donice prostokątne – inspirowane betonową kostką będą idealne do tych zielonych miejsc, gdzie króluje klasyka w nowoczesnym wydaniu
 • Donice kwadratowe – najlepiej sprawdzą się w roli niewielkich kwietników oraz miejsca do posadzenia niedużych krzewów
(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone