Zamknij

Wybierasz się w ten weekend do CH Bielawy? To może być coś właśnie dla Ciebie!

00:00, 29.03.2019 | materiał partnera
Skomentuj
Fot. CH Bielawy

W toruńskim Centrum Handlowym Bielawy będzie można nauczyć się rzeźbienia łódek z drewna i tworzenia wiosennych dekoracji. Wszystko za sprawą otwartych warsztatów dekoratorskich, plastycznych i stolarskich, jakie zorganizowane zostaną w Toruniu już 30 i 31 marca.

Coraz więcej rzeczy wykonujemy sami w domowym zaciszu. DIY (Do It Yourself – red.), czyli idea, w myśl której na własne potrzeby tworzymy różne przedmioty i dekoracje, podbija wyobraźnię Polaków. Teraz warsztaty z samodzielnej twórczości, ozdabiania i konstruowania odbędą się w Toruniu. Organizuje je Centrum Handlowe Bielawy. Przez dwa dni, 30 i 31 marca, będzie można tam wziąć udział w bezpłatnych zajęciach dekoratorskich, plastycznych i stolarskich. Uczestniczy nauczą się na nich m.in. dekorowania doniczek, przekształcania kartonowych pudełek w estetyczne schowki, ozdabiania organizerów na biurko, a także tworzenia kartek urodzinowych i świątecznych.

Nie zabraknie także zajęć z malowania figurek oraz rzeźbienia z drewna, np. łódek dla dzieci, idealnych do zabawy w jeziorze, morzu, basenie czy wannie. W ich przygotowaniu  i prowadzeniu warsztatów pomogą lokalne organizacje m.in. Akademia Rozwoju Anna Kruszyk, Fundacja Kreator Uśmiechu, Fundacja GOtoruń, Fundacja Bust a move, Fundacja Wolna Wisła oraz Centrum dla Rodzin Akuku.

- Cały świat bawi się dziś w DIY, my również przyłączamy się do tego trendu. Co więcej, chcemy pokazać torunianom, jak wiele można stworzyć samemu, nie wydając przy tym za wiele. Warsztaty, które organizujemy uczą kreatywności  i pomysłowości, propagują także ideę zero waste, czyli powtórne wykorzystanie starych przedmiotów, dla których znajduje się nowe zastosowanie – mówi Marta Drzewiecka, Marketing&Customer Experience Manager w Newbridge Poland, właściciela CH Bielawy. 

- Każdy, kto weźmie udział w zajęciach dowie się, jak przy pomocy prostych elementów dekoracyjnych samodzielnie odmienić mieszkanie, ogród czy balkon. Wszystkie pokazane na warsztatach inspiracje będzie można zabrać ze sobą do domu. Tak samo jak wykonane w Bielawach przedmioty  – dodaje.

Warsztaty – jak podkreśla organizator – mają charakter rodzinnych. – Udział może w nich może wziąć każdy bez względu na wiek. Mamy zaplanowane zarówno proste zajęcia dla dzieci, jak i nieco bardziej złożone dla dorosłych – dodaje Drzewiecka.

To jednak nie jedyna atrakcja wydarzenia. Warsztatom towarzyszyć będą także zabawy kreatywne. W tym m.in. nauka choreografii dla dzieci. Nie zabraknie także zabaw logicznych i zagadek. Wspólnie z animatorami najmłodsi będą mogli także stworzyć mający aż 9 m kw. wspólny obraz na płótnie. Część powstałych na warsztatach prac zostanie wystawiona w CH Bielawy. Początek atrakcji o godz. 11. Wstęp wolny.

Więcej informacji TUTAJ i TUTAJ

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone