Zamknij

Odzież patriotyczna - gdzie można ją nosić?

11:27, 26.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Odzież z patriotycznymi z elementami takimi jak flaga czy godło pozwala wyrazić swój szacunek do ojczyzny. W obecnych czasach nie ma wielu okazji do szczycenia się swoją narodowością, dlatego tym bardziej warto odczuwać dumę z bycia Polakiem. Pomimo trudnej historii i wielu przeciwności, Polska przetrwała i obecnie jest jednym z najlepiej rozwiniętych krajów Europy Środkowej. Należy jednak pamiętać o wybitnych rodakach, którzy przysłużyli się dobru ojczyzny. Warto również pielęgnować ważne dla Polski daty, w których miały miejsce przełomowe wydarzenia.

Kiedy warto nosić odzież patriotyczną?

Ojczyznę powinno się kochać przez całe życie. Są jednak dni, w których patrioci mają szczególną potrzebę okazywania swojej dumy. Wówczas, oprócz wspominania wydarzeń i osobistości, zakładają ubranie podkreślające ich patriotyzm. Kiedy szczególnie warto je zakładać?

  • Podczas świąt państwowych odbywają się różnego rodzaju marsze, wystąpienia publiczne, porady oraz inscenizacje. W takich dniach odzież patriotyczna podkreśla wzniosłość chwili i pozwala się mocniej utożsamiać z ojczyzną. Biało-czerwone ubranie z wizerunkiem orła w koronie i szaliki szyte na wzór flagi to najpopularniejsze zestawienia.
  • Mecz Reprezentacji Polski to niezwykłe widowisko zarówno w przypadku piłki nożnej, jak i siatkówki czy koszykówki. Te podniosłe wydarzenia łączą rodaków. Aby wesprzeć sportowców, kibice zakładają odzież w barwach narodowych i wspólnie dopingują drużynę. Taki gest jest wyrazem szacunku do symboli narodowych, zwłaszcza że przed rozpoczęciem wszyscy śpiewają hymn.
  • W rocznicę ważnych dla kraju wydarzeń, które miały bezpośredni wpływ na losy kraju, patrioci zakładają ubrania ze wzniosłymi hasłami. Pielęgnowanie historii jest niezwykle istotne, kształtuje tożsamość narodową, ale przede wszystkim daje powód do dumy.

Rodzaje odzieży patriotycznej

W sklepach internetowych i stacjonarnych dostępny jest szeroki wybór odzieży patriotycznej. Ważne, aby wybierać produkty cechujące się wysoką jakością, zarówno w przypadku materiału, jak i  nadruku. Najelpsze są naturalne tkaniny, które są znacznie bardziej komfortowe w użytkowaniu niż włókna syntetyczne. Natomiast solidny nadruk to gwarancja, że odzież pozostanie w niezmienionym stanie nawet po wielu praniach.

Niezmienną popularnością cieszą się koszulki zarówno w wersji polo, longsleeve, jak i bezrękawniki. Najchętniej kupowane modele to ,,Polska Walcząca”, ,,1944 Gloria Victis” oraz ,, Żołnierze Wyklęci”. Dostępne są również bluzy z kapturem, bez kaptura oraz w wersji ninja. W tym przypadku prym wiodą ,, Cześć i Chwała Bohaterom”, ,,63 Dni Chwały” oraz modele z godłem Polski. Ciekawą propozycją są kurtki, które śmiało mogą zastąpić tradycyjne kurtki jesienne. Dużą popularnością cieszą się modele w kolorach biało-czerwonych. Coraz częściej spotykane są również softshelle z orłem na piersi. W chłodne dni warto wybrać rękawiczki polarowe z wizerunkiem Orła Piastowskiego lub Polski Walczącej.

Odzież patriotyczna w wersji dla dzieci to przeważnie koszulki i bluzy. Dla najmłodszych dostępne jest biało-czerwone body wykonane z wysokiej jakości bawełny. Ubrania z elementami patriotycznymi przeznaczone dla kobiet, charakteryzują się innym krojem niż te skierowane do mężczyzn, lecz tym samym przekazem. Płeć piękna, która chce pokazać światu jak dumna jest ze swojego kraju i jego historii, może założyć dopasowane koszulki z patriotycznymi hasłami, symbolami narodowymi lub biało-czerwone bluzy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone