Zamknij

Oszczędności, raty, pożyczka. Skąd brać pieniądze w kryzysie?

11:43, 20.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Kryzys finansowy może dotknąć każdego: obojętnie czy jest szefem dużego przedsiębiorstwa, czy zwykłym Janem Kowalskim prowadzącym gospodarstwo domowe. Co zrobić, kiedy nagle staniemy w obliczu wielkich, niespodziewanych wydatków? Czasem problemy finansowe atakują nas znienacka. Jak sobie z nimi radzić?

Oszczędności

Najlepszym wyjściem, w przypadku nagłego załamania budżetu jest posiłkowanie się własnymi oszczędnościami. Dobrze jest mieć lokatę lub konto oszczędnościowe, na które sukcesywnie odkładamy niewielkie sumy. Jednak to wyjście ma zasadniczą wadę: oszczędzanie jest procesem długotrwałym i wymagający od nas ogromnej dyscypliny finansowej. Nie wszyscy mają wystarczająco silną wolę, aby co miesiąc odkładać ustaloną wcześniej kwotę. Obecnie, kiedy większość osób ma tendencje do życia „od pierwszego do pierwszego” – wygospodarowanie nawet niewielkiej kwoty i umieszczenie jej na rachunku oszczędnościowym może być bardzo trudnym wyzwaniem.

Raty

Ratowanie domowego budżetu poprzez zakup niezbędnego sprzętu dzięki ratom może być dobrym pomysłem, jednak trzeba zwrócić uwagę na dokładne warunki programu ratalnego oferowane nam przez sklep. Ilość banków, z jakimi mają podpisane umowy popularne sieci RTV AGD jest zazwyczaj ograniczona i może się okazać, że nie zechcą nam one udzielić kredytu. Raty mogą być obwarowane dodatkowymi opłatami, takimi jak ubezpieczenie czy konieczność wykupienia przedłużonej gwarancji na urządzenie. W ferworze zakupów bardzo łatwo jest przegapić dodatkowe aspekty i zorientować się po fakcie, że wybrana przez nas oferta wcale nie była dla nas tak korzystna. 

Pożyczka

W takich sytuacjach, najlepiej udać się do zaufanego banku i porozmawiać o możliwości udzielenia nam pożyczki gotówkowej. Zwłaszcza jeżeli korzystaliśmy już wcześniej z usług danej instytucji – możemy liczyć na o wiele bardziej preferencyjne warunki. Dobrze przemyślana i rozsądnie zaplanowana pożyczka gotówkowa pomoże nam wyjść z chwilowego kryzysu i nie obciąży zbytnio domowego budżetu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone