Zamknij

Sprawdzanie numeru VIN - dlaczego jest tak ważne?

12:28, 23.02.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Kiedy podejmujemy decyzję o zakupie używanego auta z drugiej ręki często słyszymy od bliskich i znajomych, by poza standardowymi oględzinami auta koniecznie sprawdzić numery VIN.

Podobne rady możemy znaleźć również na forach internetowych oraz blogach poświęconych motoryzacji. Dlaczego tak się dzieje? Czy sprawdzenie numeru VIN przed zakupem pojazdu jest naprawdę tak ważne?

Numer VIN - co warto o nim wiedzieć?

Numer VIN to nic innego jak numer weryfikacyjny pojazdu, który posiada każde auto - niezależnie od marki i wieku. Numer ten pozwala na dotarcie do informacji na temat samochodu. Prowadzone są bowiem bazy danych, w których zapisywane są informacje dotyczące np. kradzieży, zdarzeń drogowych, kolizji. Dzięki temu posiadając numer VIN możemy poznać wszystkie prawdziwe dane dotyczące pojazdu. Znalezienie numeru VIN nie jest trudne - możemy szukać go zarówno na nadwoziu samochodu, jak i w jego dokumentach (np. dowodzie rejestracyjnym)

Znam numer VIN - co dalej?

Gdy znajdziesz numer VIN na nadwoziu samochodu oraz porównasz go z tym, który widnieje w dowodzie rejestracyjnym pojazdu możesz przejść do sprawdzenia historii pojazdu. W jaki sposób możemy to zrobić? Wbrew pozorom, to bardzo proste. Jedyne czego potrzebujesz to dostęp do internetu. Wystarczy bowiem odwiedzić stronę https://www.carvertical.com/pl/sprawdzenie-vin/ i wpisać numer VIN. Dzięki temu masz dostęp do historii samochodu. Znajdziesz w niej informację na temat wypadków, kradzieży, danych technicznych samochodu, jego fabrycznego wyposażenia a nawet archiwalne zdjęcia pojazdu. Słowem, wszystkie cenne informacje, dzięki którym upewnisz się, że samochód, którego zakupem jesteś zainteresowany jest autem, które spełni twoje oczekiwania.

Podsumowując, wszystkie rady, które dotyczą sprawdzania numeru VIN a co za tym idzie również historii pojazdu są jak najbardziej uzasadnione i mogą nam pomóc w uniknięciu wielu poważnych problemów (np. zakupu kradzionego lub uszkodzonego auta). Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę ze znaczenia numeru VIN i skrupulatnie poznaje historię aut.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone