Zamknij

Dobry stomatolog, czyli jaki? - 5 punktów świadczących na jego korzyść

14:00, 11.02.2019 | Materiał Partnera

Nie od dziś wiadomo, że pobyty w gabinetach stomatologicznych zazwyczaj nie należą do przyjemnych. Bardzo często jest tak, że już przed zapisaniem się na wizytę pacjent odczuwa silne obawy co do jej przebiegu. Wynika to zazwyczaj ze złych doświadczeń, a także wyboru nieodpowiedniego stomatologa. Poniżej podpowiadamy czym kierować się przy selekcji.

Nowoczesny stomatolog

Pojęcie nowoczesny powinno być tu bardzo szeroko rozumiane. Nie chodzi jedynie o sprzęt, który jest oczywiście bardzo istotny, ale także o wykorzystywane metody. Mowa tu o tych dotyczących samego procesu leczenia jak i np. anestezji. Samo znieczulenie jest już bardzo popularne jednak metody jego aplikacji również mogą kojarzyć się z bólem. Właśnie dlatego wciąż powstają nowoczesne rozwiązania ułatwiające jego podanie.

Sterylny gabinet stomatologiczny

Czystość w gabinecie stomatologicznym musi być na najwyższym poziomie. Jeśli dostrzegamy podczas wizyty kurz na lampie, brudną podłogę, czy nieuprzątnięte stanowisko pracy, to lepiej od razu poszukajmy nowego stomatologa. Nie chodzi tu o walory estetyczne lecz ma to znaczenie przede wszystkim ze względu na rodzaj wykonywanych prac. Jak wiadomo jama ustna jest bardzo podatna na wszelkiego rodzaju infekcje, zwłaszcza w trakcie zabiegu.

Stomatolog – zdobyta wiedza

Dobry stomatolog stale podnosi swoje kwalifikacje. Dowodami takich działań będą uzyskane certyfikaty, którymi chętnie się pochwali przed pacjentami. Bardzo ważne jest również to, by stomatolog chętnie dzielił się swoją wiedzą. Mowa tutaj o opisywaniu wykonywanych działań w jamie ustnej osoby siedzącej na fotelu. Dowiedziono bowiem, że takie zachowanie lekarza ma znaczący wpływ na poziom zadowolenia u jego pacjentów.

Stomatolog – terminarz i kontakt

Choć mogłoby się to wydawać absurdalne to utrudnienia w znalezieniu wolnego terminu u stomatologa będą dobrym znakiem dla pacjenta. Mianowicie jeśli lekarz jest dobry, to automatycznie chce się do niego dostać jak najwięcej osób. Wyszukiwanie takich specjalistów odbywa się również za sprawą internetu. Spora część potencjalnych pacjentów wpisuje po prostu w przeglądarkę hasło np. stomatolog Toruń. Następnie sprawdza opinie i próbuje zapisać się na wizytę. Dobry stomatolog będzie próbował znaleźć rozwiązanie na zapełniony terminarz. Zazwyczaj wiąże się to z wydłużeniem lub zmianą godzin przyjęć. Bardzo ważne jest również to, by móc znaleźć dentystę w internecie. Dla przykładu strona http://www.zdrowy-usmiech.eu/. Informacje o ofercie, cenniku, a także porady to bardzo istotne elementy, które można znaleźć na dobrze przygotowanej stronie internetowej. Wiadomości o kwotach, które zostaną pobrane są bardzo istotne, ponieważ dadzą możliwość przygotowania się na ubytki w budżecie. Na przygotowanej witrynie powinna się również znajdować zakładka kontakt. W niej umieszczone muszą zostać dane ułatwiające komunikację.

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone