Zamknij

Buty profilaktyczne dla dzieci - gdzie kupić?

12:14, 06.02.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Buty profilaktyczne dla dzieci spełniają niezwykle ważne funkcje prozdrowotne. Obuwie profilaktyczne często określane jest mianem obuwie zdrowotnego, Obuwie profilaktycznie jest zaprojektowane w ten sposób, że dokładnie dopasowuje się do stóp dzieci, a celem obuwia profilaktycznego dla dzieci jest zapewnienie właściwego rozwoju ich stóp, jak również ich ochrona przed powstawaniem różnego rodzaju dolegliwości i deformacji.

Obuwie profilaktyczne dla dzieci

W tym przypadku, obuwie profilaktyczne dla dzieci jest wykonane w taki sposób, aby w razie potrzeby można było w bucie umieścić wkładkę ortopedyczną, która jest zalecona przez lekarza ortopedę. Jeżeli chodzi o wygląd, to buty profilaktyczne dla dzieci, nie odbiegają wyglądem od obuwia, które jest powszechnie noszonego przez dzieci, a to też sprawia, że dzieci nie czują dyskomfortu podczas noszenia. Cechą charakterystyczną tego typu obuwia jest to, że posiada ono zwykle trzy paski z regulowanym zapięciem, co też umożliwia otwarcie cholewki oraz na swobodne włożenie stopy do buta i jego dobre jego dopasowanie (nawet w przypadku zastosowania wkładek). Co więcej, tylna część butów jest odpowiednio usztywniona, co pozwala na utrzymywanie stopy we właściwym położeniu, zapobiegając tym samym wykoślawieniu obuwia w okolicy pięty. Dobrze dobrane buty profilaktyczne zapobiegają powstawaniu różnego rodzaju wad stóp lub leczą wady już istniejące. Wśród najczęściej diagnozowanych wad stóp u dzieci wymienia się płaskostopie, szpotawość stóp, koślawość kolan i inne.

Buty profilaktyczne dla dzieci - gdzie kupić?

Sklep e-butydladzieci.pl w swojej ofercie posiada bardzo wiele modeli obuwia profilaktycznego dla dzieci. Zakupu można dokonać zarówno przez sklep internetowy jak i w salonach stacjonarnych w Toruniu oraz Bydgoszczy.

Buty profilaktyczne z obcasem Thomasa

Często po wizycie u ortopedy rodzice dostają zalecenie zastosowania u dzieci butów z tzw. obcasem Thomasa. Choć określenie to może być nieznane niektórym rodzicom, to sam temat jest już bardzo rozpowszechniony. Czym jest obcas Thomasa? To obcas obecny w niemal każdym modelu obuwia profilaktycznego (w tym również w sandałach profilaktycznych). Obcas ten wspomaga profilaktykę stóp, stanowiąc też jeden z głównych elementów obuwia profilaktycznego, które stosuje się w celu korygowania koślawości stóp i kolan. Jego głównym zadaniem jest podwyższenie podeszwy buta (zazwyczaj o kilka centymetrów, choć wszystko uzależnione jest to od wieku i wzrostu dziecka). Jak działa obcas Thomasa? Jego głównym celem jest wsparcie profilaktyki oraz pomoc w leczeniu wad stóp poprzez zmianę sposobu obciążania stref wzrostowych kończyny dolnej. Obcas ten doskonale wspomaga podparcie sklepienia stopy.

Najpopularniejsze buty profilaktyczne dla dzieci

Wśród butów profilaktycznych znajdziemy praktycznie wszystkie modele obuwia dziecięcego: od butów zimowych po sandały profilaktyczne. Na rynku znajdziemy też wiele sklepów profesjonalnych, które oferują nam szeroki wybór wielu modeli, dla dzieci w każdym wieku. Możemy również wybierać różne materiały, z których wykonane są buty, jak i różny zakres cenowy.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone