Zamknij

Aktywna piana, czyli najskuteczniejszy sposób utrzymania auta w czystości

12:21, 05.02.2019 | Materiał Partnera

Wśród wielu dostępnych na rynku środków chemicznych  przeznaczonych do mycia i pielęgnacji pojazdów największą popularnością cieszą się aktywne piany. Jest to klasa detergentów, które sprawdzają się równie dobrze zarówno do prywatnego użytku, jak i przy profesjonalnym zastosowaniu.

Szeroki i komfortowy wybór

Właściciele samochodów cieszą się obecnie dużym komfortem w kwestii wyboru odpowiedniej chemii. Mnogość producentów i oferowanych rozwiązań sprawia, że zarówno zwolennicy oszczędności, jak i dedykowanych środków z górnej półki będą usatysfakcjonowani. Niemniej jednak, dość łatwo można wyróżnić kilka firm, których produkty cieszą się największą popularnością - są to takie marki, jak Tenzi, ADBL, K2 czy Atas Dimer. Możesz je znaleźć chociażby tutaj – https://autochemia.pl/pol_m_Detailing-2543.html. Rozbudowany asortyment różni się ze względu na wykorzystane substancje czynne, zapach, pojemność czy rodzaj pojazdów, jakim jest dedykowany (oprócz uniwersalnych propozycji, można spotkać się z pianą przeznaczoną dla samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarówek, a nawet maszyn roboczych). Jednak w gruncie rzeczy cel jest ten sam, nienaganna czystość, która nie zostanie osiągnięta kosztem uszkodzenia czyszczonej powierzchni.

Aktywna piana - jak to działa?

Dzięki dużej koncentracji środków pianotwórczych, pod wpływem ciśnienia (większość producentów zaleca zastosowanie myjki ciśnieniowej, jednak możliwe jest też stosowanie piany przy myciu ręcznym) wytworzona zostaje gęsta aktywna piana, która bez problemu radzi sobie z większością zabrudzeń, a sam środek jest wyjątkowo wydajny. W zależności od zastosowanych związków chemicznych konkretny produkt przeznaczony jest do czyszczenia wstępnego, może służyć jako szampon, lub wręcz przeciwnie, stanowić główny oręż w walce z najbardziej opornym brudem. Oprócz skuteczności i wydajności, aktywna piana ceniona jest ze względu na mnogość zastosowań oraz brak szkodliwości wobec czyszczonych elementów. Stosuje się ją przede wszystkim przy pielęgnacji karoserii, która w efekcie jest nie tylko czysta, ale błyszcząca i mniej podatna na ponowne zabrudzenie. Często można spotkać również produkty, które równie dobrze spisują się przy czyszczeniu felg, silników podwozi, a nawet posadzek czy narzędzi! Jeżeli cenisz sobie praktyczne podejście, które pozwala zaoszczędzić, gwarantując przy tym znakomity efekt, z pewnością docenisz wszystkie zalety, jakie oferuje stosowanie aktywnej piany. Sprawdź, co oferuje jeden z producentów: https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Mycie-samochodu_Piany-aktywne-1548.html. Prosta aplikacja, duże możliwości i mnogość dostępnych produktów to bezdyskusyjne zalety tego rozwiązania.

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone