Zamknij

Taśma pakowa z nadrukiem - jak wybrać najlepszą?

09:16, 31.01.2019 | materiały partnera

Istnieją różne sposoby na promocję firmy, a jednym z nich są taśmy z nadrukiem. Dzięki temu nazwa i logo jest dobrze widoczne i zwracają uwagę jeszcze przed otwarciem paczki. Jednak ważne jest to, że takie taśmy mają być nie tylko gadżetem promocyjnym, ale też praktycznym elementem. Dlatego warto wiedzieć, co wziąć pod uwagę, by wybrać odpowiednią taśmę pakową.

Czy warto wybierać taśmy pakowe z nadrukiem?

W przypadku firm bardzo ważne jest to, żeby w jakiś sposób się wyróżnić pozytywnie i utkwić w pamięci klientów. Możliwe jest to dzięki różnym działaniom promocyjnym. Niezwykle istotne jest też to, by zadbać o odpowiedni wygląd paczki, która ma być dostarczona do adresata. Dzięki temu klient będzie czuł się ważny i doceniony. Dlatego warto korzystać z taśm pakowych z nadrukiem, ponieważ nie tylko stanowią element promocyjny, ale też praktyczny. W końcu wystarczy tylko znaleźć firmę, która umieści na taśmie dowolny napis lub symbol graficzny i okleić nią karton. Więcej informacji na ten temat znajdziemy na stronie https://tasmaklejaca.pl/produkty/tasmy-z-nadrukiem/.

Najważniejsze parametry taśmy

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że taśmy z nadrukiem mają dobrze zabezpieczyć przesyłkę. Dlatego konieczne jest to, żebyśmy zwrócili uwagę na parę istotnych parametrów, dzięki którym będziemy mogli mieć pewność, że nie rozklei się w trakcie transportu. Jednym z najważniejszych elementów są wymiary taśmy, co powinno być dostosowane do wielkości i ciężaru kartonu. Jednak zazwyczaj najlepiej sprawdzają się grubsze modele. Kolejną ważną kwestią jest rodzaj kleju.

Jaki klej powinna mieć taśma pakowa?

Zwróćmy uwagę na to, że właśnie od rodzaju kleju, który został wykorzystany w taśmie, powinien decydować o tym, do jakich elementów możemy ją wykorzystywać. Dlatego tak ważne jest to, żebyśmy zwrócili uwagę na ten aspekt. Poza tym niektóre kleje nie powinny być stosowane w przypadku zbyt niskich lub wysokich temperatur. Wtedy ich działanie się zmniejsza, co może skutkować uszkodzeniem towaru umieszczonego w kartonie.

Klej akrylowy

Bez wątpienia takie taśmy są bardzo często spotykane. Jednak powinniśmy pamiętać o tym, że klej akrylowy nie zawsze jest gwarancją wytrzymałości. Wiele zależy od jego składu i ilości środka sieciującego. Zwróćmy jednak uwagę na to, że takie taśmy są dość tanie.

Kauczuk syntetyczny

Olbrzymią zaletą taśm z klejem z kauczuku syntetycznego jest jego elastyczność, ale również wysoką temperaturą topnienia. Ważne jest także to, że takie modele są bardzo przyczepne, a zarazem można je z łatwością odkleić. Dzięki temu są bardzo popularne w trakcie przeprowadzek.

Kauczuk naturalny

Trzeba przyznać, że takie taśmy należą do najdroższych modeli. Jednak wiąże się to przede wszystkim z ich wytrzymałością i odpornością na bardzo wysokie temperatury. Poza tym łatwo charakteryzują się parametrami adaptacyjnymi do środowiska zewnętrznego. Właśnie z tego powodu taśmy z klejem z kauczuku naturalnego dobrze sprawdzą się do zabezpieczania ciężkich towarów.

(materiały partnera)
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone