Zamknij

Klimatyzator przenośny - idealne rozwiązanie nie tylko doraźne

10:04, 28.01.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:08, 28.01.2019
Skomentuj

Klimatyzacja okazuje się być prawdziwym dobrodziejstwem, kiedy nadchodzą fale upałów i atmosfera w pomieszczeniach staje się nie do zniesienia. W wysokiej temperaturze połączanej z dużą wilgotnością powietrza nie da się ani efektywnie pracować, ani skutecznie odpoczywać.

Bywają jednak sytuacje, kiedy z różnych przyczyn montaż klimatyzacji na stałe nie jest możliwy.
Co wtedy? Czy bezwarunkowo skazani jesteśmy na skwar?

Czym jest klimatyzacja przenośna?

Klimatyzatory przenośne to urządzenia, które wystarczy ustawić w wybranym miejscu, podłączyć do prądu i cieszyć się chłodnym nawiewem przynoszącym ukojenie w gorący dzień.
Niektóre z urządzeń, na przykład zaawansowane klimatyzatory przenośne Kaisai połączone z pompą ciepła, mają również funkcję grzania, dzięki czemu mogą docieplać pomieszczenie zimą – dzięki specyfice pracy pompy ciepła nie jest to tak droga metoda grzewcza, jak można by się spodziewać po urządzeniu elektrycznym.

Jak to działa?

Klimatyzator działa podobnie, jak lodówka – składa się z parownika i skraplacza stanowiących wymienniki ciepła, sprężarki, zaworu i wentylatorów wymuszających przepływ powietrza wokół wymienników ciepła. Czynnik roboczy przepływa między parownikiem, gdzie odbierane jest ciepło z otoczenia i skraplaczem, gdzie ciepło jest oddawane i – najczęściej - przy pomocy rury wystawianej za okno, odprowadzane na zewnątrz. Tak w największym skrócie działają klimatyzatory przenośne.

Zalety i wady klimatyzacji przenośnej

Niewątpliwą zaletą klimatyzatorów przenośnych, jest prostota ich „montażu”. Wystarczy ustawić klimatyzator w odpowiednim miejscu i podłączyć do prądu. Można je przestawiać i stosować w zależności od potrzeb w różnych pomieszczeniach, podczas gdy klimatyzator montowany w ścianie, lub suficie chłodzi tylko jedno pomieszczenie.
Klimatyzacja przenośna nie jest rozwiązaniem drogim – kupując jedno urządzenie i odpowiednio nim dysponując, możemy schładzać różne pomieszczenia w domu w zależności od potrzeb.

Wadą urządzenia jest fakt, że schładza on w zależności od modelu, niepomieszczenia o wielkości 15 – 23 m2, nadaje się więc raczej do zastosowań domowych, oraz do małych warsztatów, biur i sklepików.
Wadą jest niestety również fakt, że gorące powietrze nie jest odprowadzane na zewnątrz tak sprawnie, jak to ma miejsce w przypadku klimatyzacji kasetonowej, czy panelowej montowanej w sufitach i ścianach na stałe.
Klimatyzacja przenośna również nie rozprowadza chodnego powietrza tak sprawnie po pomieszczeniu, jak klimatyzatory kasetonowe. W przypadku urządzeń przenośnych mamy do czynienia z zimnym strumieniem powietrza, którego trudno uniknąć. Zwłaszcza, że schładzane w ten sposób pomieszczenia nie są duże.
W przypadku pomieszczeń o wielkości około 20 m2 zdarza się, że w bezpośrednim sąsiedztwie urządzenia odczuwamy zimno, natomiast niewiele dalej nadal jest tak gorąco, że pracę klimatyzatora rozpoznajemy jedynie po dźwięku wydawanym przez wentylator.

Czy warto używać klimatyzatorów przenośnych? Z pewnością sprawdzą się w domowych zastosowaniach, warto jednak zainwestować w urządzenia wysokiej klasy, jak klimatyzatory Kaisai.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

LaraLara

1 0

Sama mam ten model co na zdjęciu, w lato szybko schładza mi pokój, a w zimę dogrzewam nim pomieszczenie. Nie pamiętam nazwy firmy, ale kupiłam go od ręki na Broniewskiego blisko os. Sztuk Pięknych. 10:43, 19.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Jacek12340Jacek12340

0 0

jezeli ktos sie zastanawia jaki klimatyzator przenośny kupić do domu to polecam poczytać nieco wiecej na ten temat https://niebojsmoga.pl/klimatyzator-przenosny-co-powinienes-wiedziec/ ogólnie jest ogromny wybór tego typu produktów i różne rodzaje a nie kazdy jest taki super 14:22, 05.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%