Zamknij

Łysienie androgenowe - jak rozpoznać i leczyć?

08:30, 10.01.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Łysienie androgenowe jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów. Problem ten dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. U panów włosy stopniowo się przerzedzają. Zaczyna być to widoczne przy skroniach, a następnie na czubku głowy. W przypadku pań włosy stają się widocznie cieńsze, następuje równomierne przerzedzenie bez cofania się linii włosów. Wiele osób w okresie wzmożonego wypadania włosów sięga po suplement na porost włosów, który ma zapobiec niekorzystnym zmianom. Wśród preferowanych produktów są te zawierające składniki aktywne jak na przykład kwas fosfatydowy. Czy łysienie androgenowe da się leczyć? Czy jest sens zażywać suplement na porost włosów?

Jakie są przyczyny łysienia androgenowego?

Na łysienie androgenowe mają wpływ zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe. Nie są jednak dokładnie poznane wszystkie jego przyczyny.

U osób zdrowych 85% włosów jest w fazie anagenowej (wzrostu), 15% w fazie telogenowej (spoczynku) oraz ok. 1% w fazie katagenowej (przejściowej). W przypadku osób borykających się z łysieniem androgenowym następuje wydłużenie fazy telogenowej (ok. 45% włosów pozostaje wówczas na tym etapie).

Wśród przyczyn łysienia androgenowego wyróżnia się:

  • genetyczną wrażliwość mieszków włosowych na testosteron (DHT),

  • mutacje w genach kodujących receptory dla androgenów,

  • nieprawidłowy tryb życia (m.in. długotrwały stres),

  • hiperandrogenizm - nadmierne wydzielanie androgenów u kobiet,

  • zespół policystycznych jajników,

  • przyjmowanie preparatów antykoncepcyjnych zawierających m.in. progesteron,

  • niektórzy dopatrują się przyczyn łysienia androgenowego w używaniu niewłaściwych kosmetyków zawierających szkodliwe detergenty.

Leczenie łysienia androgenowego - czy jest w ogóle możliwe? Jak wspomóc porost włosów?

Wiele osób, głównie mężczyzn, traktuje łysienie androgenowe jako naturalną kolej rzeczy, akceptując zachodzące w wyglądzie zmiany. Nie stara się zapobiec wypadaniu włosów, nie szuka preparatów na porost włosów. Istnieją jednak pewne sposoby leczenia, które pomagają w ograniczeniu lub całkowitym zatrzymaniu utraty włosów. We wczesnej fazie łysienia androgenowego możliwe jest wpłynięcie na porost włosów w miejscach, w których widocznie się one przerzedziły.

Suplement na porost włosów, który został odkryty przypadkiem to minoxidil. Był to preparat wykorzystywany w leczeniu osób chorych na nadciśnienie tętnicze. Naukowcy sugerują, iż lek ten rozszerza naczynia krwionośne skóry, poprawiając krążenie oraz hamując łysienie.

Odkryto jednak składnik, który jest nawet dwukrotnie skuteczniejszy niż minoxidil. Jest nim kwas fosfatydowy, który stymuluje mieszki włosowe oraz wspomaga porost włosów. Kwas fosfatydowy zawarty jest niektórych preparatach przeciwdziałających wypadaniu włosów. Suplement na włosy z jego zawartością to Hair Formula marki Cheers. W produkcie tym znalazł się również cynk, selen, biotyna, ekstrakt z ziela skrzypu polnego, pędów bambusa oraz owoców palmy sabałowej.

Suplement na włosy Hair Formula został stworzony po to, aby pomóc osobom borykającym się z problemami dotyczącymi wypadania włosów. Może być bezpiecznie stosowany przez kobiety oraz mężczyzn. Działa stymulująco na porost włosów, a także pozytywnie wpływa na ich ogólną kondycję, czyniąc je mocniejszymi i lśniącymi.

Jeżeli zauważymy u siebie pierwsze objawy nadmiernego wypadania włosów, niekoniecznie spowodowanego łysieniem androgenowym, lub też chcemy wspomóc porost włosów, powinniśmy sięgnąć po suplement na włosy, który pomoże nam uporać się z tymi problemami.

Autor: Justyna Kowalewska / CHEERS

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone