Zamknij

Jak poradzić sobie z czyszczeniem tapicerek?

13:53, 30.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Zachowanie czystości i porządku w jakiejkolwiek przestrzeni zawsze wymaga odpowiedniego, regularnie powtarzanego, nakładu pracy. Zdarzają się jednak sytuacje szczególne, kiedy to oprócz typowych zabrudzeń związanych z użytkowaniem danego wyposażenia, pojawiają się te będące skutkiem drobnych wypadków, jak np. rozlanie jakiegoś płynu. Problem jest tym bardziej poważny, gdy dotyczy przedmiotów bardzo łatwo go wchłaniających, jak np. tapicerowanych mebli.

Typowe sposoby często zawodzą

Gdy ulubiony fotel, w którym spędzamy wieczory, czy stanowiąca jeden z głównych elementów aranżacji pokoju kanapa, zostanie zabrudzona w niedający się przeoczyć sposób, często staramy się pozbyć tego problemu tak szybko, jak to tylko możliwe, nie zastanawiając się zbytnio nad najwłaściwszą metodą. W ruch idą więc gąbki lub szczotki i takie środki czyszczące, jakie mamy akurat pod ręką, bądź jakie były akurat w pobliskim sklepie. Jeśli nasza reakcja była odpowiednio szybka a plama niezbyt duża, może się zdarzyć, że się uda. Bardzo często rezultat jest jednak zupełnie inny – duża część zanieczyszczeń zostaje po prostu wtarta w materiał i rozmazana po większej jego powierzchni, a po wyschnięciu tapicerki oczom naszym ukazują się wyjątkowo nieestetyczne zacieki. Wielu więc natychmiast rzuca się do poprawek, a po kilku takich zabiegach efekt nadal bywa nieszczególnie satysfakcjonujący. Istnieją także porady, by radzić sobie przy pomocy różnych innych środków, np. wody z dodatkiem sody oczyszczonej, przydatny według wielu jest także kwasek cytrynowy. Efekt może okazać się zadowalający, ale nie musi. Ile plam, ich wielkości, składu substancji, czasu od powstania, a także rodzaju materiału, z którego wykonana została tapicerka, tyle może być rezultatów.

Fachowe czyszczenie jest niezawodne

Największą skuteczność oferuje wykorzystanie właściwych środków, a więc odkurzacza piorącego i dobrej jakości produktów odplamiających. Rozpuszczenie brudu odpowiednim preparatem, czyszczenie szczotką, a następnie użycie wspomnianego urządzenia, daje największe szanse na poradzenie sobie z kłopotem. Ponieważ zasysa ono zanieczyszczenia, wyeliminowane zostaje ryzyko, że zostaną one wtarte czy roztarte po powierzchni, jak ma to miejsce w przypadku metod amatorskich.

Kto jednak posiada w domu odkurzacz piorący, który stanowi niemały wydatek? Liczba zastosowań, w których będzie on niezbędny jest zwykle taka, że nie ma potrzeby się w niego wyposażać. Kolejna kwestia to umiejętność wyboru odpowiedniej chemii. Jest to więc jeden z przypadków, które najlepiej ilustrują zapotrzebowanie na sprzątanie wykonywane przez profesjonale firmy, jak np. warszawski All-Clean. Wyspecjalizowanie się w konkretnej dziedzinie zawsze czyni inwestycje w najlepszy sprzęt, środki i szkolenie ludzi opłacalnymi. W tej dziedzinie nie jest inaczej, co powoduje, że usługi takie cieszą się coraz większym zainteresowaniem, nie tylko w przypadku obiektów użytkowych.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone