Zamknij

Praca dla kierowcy we Włocławku - jakie warunki oferują firmy transportowe?

15:23, 26.11.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:39, 28.11.2018
Skomentuj

Szukasz pracy we Włocławku i zastanawiasz się nad podjęciem zatrudnienia jako kierowca? Omawiamy, jakie warunki oferują firmy transportowe. Sprawdź, jak zostać kierowcą zawodowym i gdzie szukać zatrudnienia.

Gdzie szukać ofert pracy dla kierowcy?

Niezależnie od tego, w jakiej branży chce się pracować i na jakie stanowisko aplikować, najlepiej pracy szukać przez Internet. W sieci jest duża ilość ogłoszeń, są one na bieżąco aktualizowane. Co więcej, można je przejrzeć w dowolnym miejscu i czasie. W sytuacji, gdy chce się pracować jako kierowca nie jest inaczej. Ogłoszenia wraz z wymogami i warunkami są umieszczane w sieci. Praca dla kierowcy jest we Włocławku, szukaj na praca.money.pl i aplikuj do firmy, która oferuje najlepsze warunki.

Kto może pracować jako kierowca?

Warto wiedzieć, że praca jako kierowca nie jest dla każdego. To zajęcie nie tyle trudne, co wymagające. Przede wszystkim nadają się do niego osoby, które potrafią radzić sobie w sytuacjach stresowych.

Aby móc zostać kierowcą zawodowym należy cieszyć się dobrym zdrowiem. Ponadto kandydat musi się wyróżniać szybkim refleksem, spostrzegawczością, zdolnością koncentracji i podzielności uwagi.

Co więcej, gdy jeździ się na trasach międzynarodowych, często bywa się za granicą po kilka tygodni. Wówczas, gdy ma się rodzinę, trudno może być znieść rozłąkę. Niekoniecznie to wyzwanie dla samego kierowcy, ale jego bliskich. Mogą sobie z tym nie radzić.

Jak zostać kierowcą zawodowym?

Aby zostać kierowcą zawodowym trzeba zdać kursy na dane kategorie, przejść badania psychologiczne i lekarskie. Co więcej, to praca, która wymaga uczestnictwa w różnych szkoleniach. Są one dość kosztowne, choć da się zdobyć na nie finansowanie.

Od czego zacząć? Przede wszystkim należy zdać egzamin na prawo jazdy kategorii C. Dokument ten zezwala na prowadzenie samochodów ciężarowych, których masa wynosi powyżej 3,5 tony. Jednak aby móc przystąpić do kursu, należy już mieć prawo jazdy kategorii B. Jednak jest pewne ograniczenie. Przez 8 miesięcy nie można zatrudnić się jako kierowca. Niedoświadczone osoby mają najpierw obyć się w jeździe. Dopiero później mogą zapisać się na kurs na prawo jady kategorii C. Najczęściej jednak wybierają od razu C+E, a więc uprawniające do jazdy z naczepą lub przyczepą.

Jednak to nie wszystko. Aby zostać kierowcą zawodowym, należy przejść szkolenie. Może być to kwalifikacja wstępna lub wstępna przyspieszona. Ponadto konieczne jest wykonanie badań lekarskich i psychologicznych. Cały ten etap jest nie tylko czasochłonny, ale i kosztowny. Zdarza się, że koszt może dojść nawet do 10 tys. zł. Jednak z uwagi na to, że wciąż brakuje kierowców na rynku pracy, da się wykonać wszystkie potrzebne kursy nie płacąc ani złotówki. Środki pozyskać można z różnych programów państwowych, gminnych. Zdarza się też, że pracodawca opłaca wszystko kandydatowi. Zależy mu bowiem na tym, by pozyskać nowego pracownika.

Jakie warunki pracy oferują firmy transportowe?

To, na co może liczyć kierowca zależy od tego, do jakiej firmy się zatrudni. Może bowiem zajmować się przewozem ludzi – jeździć autobusem komunikacji miejskiej, autokarem, taksówką. Może też przewozić towar. Oba typy transportu mogą być lokalne, a mogą krajowe, a nawet – międzynarodowe.

Miejscem pracy kierowcy jest kabina pojazdu. Od tego, jaka jest zależy, jakie warunki w niej panują. Typ pojazdu warunkuje, na jakie wygody może liczyć przewoźnik. Są samochody, w których znajduje się nawet mała kuchnia.

Pensja również zależy od tego, w jakiej firmie się pracuje. Kierowca autobusu najczęściej ma stałą wypłatę. Z kolei osoby, jeżdżące po kraju i poza nim, zwykle mają naliczaną stawkę za każdy przejechany kilometr. To, ile wynosi, zależy od firmy zatrudniającej pracownika, lokalizacji, a także doświadczenia kierowcy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%