Zamknij

Optymalizacja produkcji w 3 krokach

08:33, 23.11.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:01, 23.11.2018
Skomentuj

Nie da się ukryć, że współczesna gospodarka bardzo mocno stawia na przemysł. Coraz to nowsze technologicznie rozwiązania dla firm produkcyjnych są doceniane głównie prze dużych przedsiębiorców i ogromne koncerny. Jednak nawet mniejsze oraz średnie firmy produkcyjne mogą zoptymalizować swoje działania. W dzisiejszym artykule przedstawimy 3 kroki do dobrze zautomatyzowanego procesu produkcyjnego.

Hale produkcyjne to miejsca, w których najlepiej jest widać efekty optymalizacji produkcji. To tutaj powstają produkty – tutaj też są doskonalone, pakowane i przygotowywane do transportu. Dlatego tak ważne jest, by wszystko, co dzieje się w hali produkcyjnej, postępowało sprawnie, szybko i bezbłędnie.

O ile wielkie firmy i koncerny nie mają problemów z optymalizacją produkcji swoich dóbr, o tyle przedsiębiorstwa średnie czasem natrafiają na przeszkody. Warto pamiętać więc o 3 krokach do perfekcyjnie zoptymalizowanego procesu wytwórczego. Oto one:

KROK 1: postaw na robotyzację przemysłową

Roboty przemysłowe to w dzisiejszym świecie bardzo ważne maszyny. To właśnie dzięki nim możemy cieszyć się dobrodziejstwami produkcji masowej, z których na co dzień korzystamy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Roboty takie działają na korzyść również firm produkcyjnych.

Automatyzacja produkcji zakłada używanie maszyn do prac, które ludziom zajmują zbyt wiele czasu, są za trudne lub niebezpieczne. Dzięki nowoczesnym technologiom zamkniętym w metalowych robotach możemy zauważyć przyspieszenie gospodarki, lepsze wyniki firm oraz większą dostępność bardziej dopracowanych produktów. A do tego wszystkiego mamy pewność, że człowiek jest bardziej odporny na zagrożenia, jakie niesie praca na linii produkcyjnej.

KROK 2: informatyzacja przemysłu to podstawa

Nie zapominaj jednak, że to programy informatyczne w ogromnej mierze przyczyniają się do świetnych wyników i coraz wydajniejszej pracy – zarówno ludzi, jak i maszyn. Potrafią one optymalizować produkcję zarówno w sposób pośredni jak i bezpośredni. Dzięki nim czas pracy ludzi oraz robotów będzie wartościowy i świetnie wykorzystany.

W przypadku maszyn możemy mówić tu głównie o sterowaniu numerycznym (NC) oraz skomputeryzowanym sterowaniu numerycznym (CNC). Pozwala ono na kontrolowanie pracy i działań maszyn za pomocą specjalnych kodów liczbowych oraz – w przypadku CNC – również minikomputera z wydajnym procesorem.

KROK 3: nie zapominaj o przeglądach i serwisie

Aby maszyny, których będziesz używać w swojej firmie produkcyjnej, pracowały dobrze i generowały dla Ciebie kolejne zyski, musisz również o nie dbać i poddawać regularnym przeglądom, a w razie potrzeby – serwisowi. Warto korzystać na przykład ze specjalistycznych serwisów CNC, które oferują wiodący producenci robotów przemysłowych - np. firma Fanuc.

Dbanie o dobry stan i kondycję maszyn produkcyjnych jest ponadto wyznacznikiem bezpieczeństwa pracy w firmie. Odpowiadasz za ludzi, którzy pracują przy robotach. Wszelkie awarie mogą stanowić zagrożenie dla ich zdrowia lub nawet życia. Warto więc zadbać o to, by maszyny utrzymywały się w dobrym stanie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%