Zamknij

Czy drogie perfumy są lepsze?

08:22, 20.11.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Perfumy, woda toaletowa, woda perfumowana – na rynku istnieje szeroki asortyment tych produktów. Co wybrać? Czy cena ma znaczenie? Czy drogie perfumy są lepsze? O tym wszystkim piszemy w naszym artykule. Gotowi do lektury?

Perfumy a wody toaletowe i perfumowane 

Historii powstania perfum można doszukiwać się w starożytnej Mezopotamii. Właśnie tam pierwszy raz wyprodukowano pachnidła podobne do perfum. Od zawsze kojarzyły się one z luksusem. Jednak niewielu z nas wie, jak odróżnić te prawdziwe od wód toaletowych i perfumowanych. Nawet sprzedawcy mają z tym problem i wszystkie produkty nazywają perfumami. Wyroby te różnią się nie tylko ceną, ale także zawartością w nich olejków zapachowych.  

Perfumy mają najwyższą zawartość olejków zapachowych. Wynosi ona od 20% do 43%. Dzięki nim są one bardzo trwałe, a zapach utrzymuje się przez długi czas. Nuty zapachowe w tych towarach ewoluują wraz z czasem utrzymywania się na skórze. Są one także bardzo drogie. Minimalna cena zaczyna się w okolicach 700 zł za 100 ml. W wodach perfumowanych stężenie olejków wynosi około 10-20%. Są one tańsze niż perfumy, ale także dość trwałe. Z kolei w wodzie toaletowej stężenie olejków to tylko 5-10%. Decyduje ono o niskiej trwałości, ale także niższej cenie.  

Wiele firm wykorzystuje pojawiające się luki prawne i nazywa perfumami produkty, które rzeczywiście nimi nie są. Oczywiście pierwsze wrażenie może mylić i można oszukać nos. Jeżeli jednak dana osoba używa markowych perfum bez problemu odróżni oryginał od kopii.

Cena perfum   

Oryginalne perfumy cechuje wysoka cena. Z tego względu część osób wybiera wody perfumowane. Warto podkreślić, że ich cena jest niższa, ale nie o wiele od oryginalnych zapachów. Czy warto postawić na drogi produkt czy lepiej zainwestować w tańszy towar?

Naszym zdaniem warto zapłacić nieco więcej, a produkt będzie nam służył przez długi czas. Ponadto oryginalne perfumy charakteryzuje wysoka trwałość.   

Plusy drogich perfum   

Do produkcji drogich, oryginalnych perfum używane są zazwyczaj naturalne składniki czy specjalne gatunki kwiatów, często ręcznie zbieranych. Wysoka zawartość olejków zapewnia tzw. „rozkwitanie” na skórze. Są one wydajne, a do zapewnienia pięknej woni na cały dzień wystarczy tylko niewielka ilość.  

Jak wybrać dobre perfumy?  

Wiele z nas nie wie, jak wybrać najbardziej odpowiedni rodzaj perfum. Popełniamy podstawowe błędy. Przede wszystkim nie należy wąchać perfum prosto z flakonu, gdyż zapach może wydawać się o wiele mocniejszy. Dodatkowo zapominamy, że powinniśmy poczekać chwilę, aż wywietrzeje spirytus. Wtedy dopiero możemy poznać prawidłowy zapach. Perfumy należy także testować na papierowych paskach. Oczywiście zapach należy wybierać do okazji. Subtelne i delikatne perfumy warto stosować do pracy i na dzień, a wieczorem można zainwestować w mocniejszy zapach.  Ponadto perfumy należy nanosić na właściwe miejsca na ciele, czyli na nadgarstki i okolice uszu. O tym zapomina wiele kobiet.  

Gotówka na zakup markowych perfum     

Chcemy zakupić oryginalne perfumy? A może chcemy je sprezentować wyjątkowej osobie? Jedyna przeszkoda to brak środków pieniężnych na ten cel. Co można zrobić w takiej sytuacji? Pomocne mogą okazać się pożyczki przez Internet, korzystne warunki pożyczki znajdziesz na https://proficredit.pl. Ich podstawowa zaleta to szybka dostępność oraz możliwość spłaty w niewielkich ratach. Pożyczki przez Internet muszą jednak być terminowo spłacane. Z tego względu przeanalizujmy, czy pożyczki przez Internet nie będą zbyt dużym obciążeniem dla budżetu domowego.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone