Zamknij

Urbitor dba o rozwój miasta na wielu płaszczyznach

00:00, 30.10.2018 | Materiały partnera
fot. nadesłane

O działalności Urbitoru mieszkańcy wiedzą niewiele, a to jedna z najprężniej rozwijających się toruńskich spółek. Odpowiada za zarządzanie miejskimi targowiskami, parkingami, cmentarzami komunalnymi, dworcem Toruń Główny, prowadzi Toruńską Giełdę przy Towarowej, Centrum Targowe Park, dba o zieleń i rozwija miasto w stronę nowoczesnych technologii. Dlaczego warto poznać Urbitor bliżej?

- Spółka świadczy usługi komunalne na wysokim poziomie. Nie boi się nowych wyzwań i podejmuje odważne decyzje. Jej celem nie jest sam zysk - mówi Wojciech Świtalski, prezes spółki Urbitor - spełnia się także na polu misji publicznej, dbając jednocześnie o niskie ceny usług i ich jakość, ale przede wszystkim o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Torunia.

Poszerza również sfery inwestycyjne - prowadzone są prace nad nową formułą toruńskiej hali targowej na wzór krakowskich Sukiennic i unikatowym w skali kraju projektem - Toruń Space Labs

- To prawdziwy skok w przyszłość, cieszymy się, że bierzemy udział w tej inwestycji - mówi Wojciech Świtalski.

Cmentarze i Miejsca Pamięci

Urbitor najbardziej znany jest z usługi w zakresie prowadzenia cmentarzy komunalnych - zwłaszcza CCK. Spółka pomaga też w utrzymaniu cmentarzy nieczynnych (np. Garnizonowego) - to do niej należy opieka nad Miejscami Pamięci m.in. Barbarką i Fortem VII, w szczególności zaś renowacja zabytkowych grobów i kwater.

- To ważny element misyjny naszej działalności. - mówi Wojciech Świtalski. -  Dbanie o miejsca pamięci jest wyrazem naszej troski o dziedzictwo kulturowe Torunia. 

Zarządzanie cmentarzami to nie tylko kwestia historyczna.Planowana jest modernizacja alejek, rozbudowa kolumbarium i prosektorium. Firma otwiera się na nowoczesność i komfort zarządzania. Wiele alejek zostało zmodernizowanych ze środków własnych Spółki, bez dotacji z budżetu miasta. To Urbitor stworzył aplikację, umożliwiającą wyszukiwanie grobów dostępną na smartfony i na komputery., dzięki której można znaleźć grób np. po danych osoby zmarłej.

Spółka rozważa wybudowanie w niedalekiej przyszłości przy Centralnym Cmentarzu Komunalnym obiektu wielofunkcyjnego, który zapewniałby kompleksową obsługę pogrzebów.

Targowiska i Giełda

Nie tylko cmentarze - ważny jest też handel. Urbitor zarządza trzema targowiskami miejskimi: przy Szosie Chełmińskiej, przy Mickiewicza i na lewym brzegu Wisły, a także Centrum Hurtowym przy ul. Grudziądzkiej i Toruńską Giełdą przy Towarowej

Spółka stawia na nowoczesność i bezpieczeństwo swoich obiektów. Planowany jest pełen monitoring, poprawa jakości usług i modernizacja obiektów

Handel to jednak nie wszystko – Urbitor zarządza też licznymi parkingami - m.in. parkingiem przy św. Katarzyny i przy Dominikańskiej. Ten drugi jest w pełni chroniony. W planach jest objęcie wszystkich tych obiektów monitoringiem. Spółka oferuje też liczne pakiety korzyści m.in. pulę abonamentów dla stałych klientów, bezpłatne toalety i możliwość skorzystania z parkingu w ramach programu Moja Starówka. Ostatnio obniżono ceny do poziomu konkurencji (przy zachowaniu jakości usług), a niedługo pojawią się też bilety weekendowe. To reakcja na potrzeby mieszkańców, które są dla   spółki miejskiej bardzo ważne.

Centrum Targowe Park

CT Park to miejsce, które zostało stworzone 90 lat temu, aby zaspokoić potrzeby wystawiennicze miasta Torunia. Działalność targowo-wystawiennicza rozpoczęła się 28 lipca 1928 roku, w dniu w którym została otwarta Pomorska Wystawa Ogrodniczo-Przemysłowa. Zapoczątkowana działalność jest kontynuowana do dnia dzisiejszego.

Urbitor zarządza Centrum Targowym Park przy ul. Szosa Bydgoska 3, w którym organizowane są imprezy targowe przez cały rok. Oferta tematyczna jest skonstruowana, w taki sposób, aby odpowiadała na zapotrzebowanie mieszkańców i przedsiębiorców Torunia. Do flagowych tytułów targowych należy zaliczyć: Targi Budownictwa, Targi Mieszkaniowe „Od działki po dom”, Toruńskie Targi Nieruchomości, Toruńskie Targi Motoryzacyjne MOTO TOR, Toruński Festiwal Smaków, Świąteczne Smaki Regionów, Targi Turystyczne, Targi Ślubne, Targi Wszystko dla Psa i Kota, Kiermasze ogrodnicze – wiosenne i jesienne i Jarmark Katarzyński.

Centrum Targowe Park to miejsce, w którym ze względu na swoją wspaniałą lokalizację można zorganizować różnego rodzaju imprezy plenerowe, firmowe bądź uroczystości  rodzinne. CT Park to także sale konferencyjne, które odpowiadają na zapotrzebowanie naszych partnerów biznesowych. 

Wielu Torunian pamięta, że w tym obiekcie, który w filmie grał rolę szpitala miejskiego był nakręcany serial Lekarze, tak więc miejsce to może stać się planem filmowym.

(Materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone