Zamknij

Suplementy diety na depresję i bezsenność – co brać, by czuć się lepiej?

12:38, 27.09.2018 | Materiał Partnera

Depresja i bezsenność bardzo często idą ze sobą w parze. Choć są to choroby, które ciężko pokonać, nie jest to niemożliwe. Zwłaszcza, że możesz wesprzeć się naturalnymi lekami. Poznaj suplementy diety na depresję oraz bezsenność.

Depresja i bezsenność – nierozerwalna para

Katar i kaszel, gorączka i osłabienie, zdarte kolano i swędzenie – są pewne choroby i urazy, które niemal zawsze występują w parze. Tak jest również w przypadku depresji oraz bezsenności. Jednak, by być dokładnym, bezsenność występuje w przypadku depresji, co nie oznacza, że jeżeli cierpimy na bezsenność, to od razu możemy diagnozować u siebie depresję.

Czym się charakteryzują obie choroby?

Depresja przez wiele osób jest uważana za „brak humoru”. W depresję nie wpada się jednak z dnia na dzień i chwilowy smutek nie oznacza, że zachorowaliśmy. Czym więc się ona objawia? Przede wszystkim następuje stopniowa utrata radości życia i odczuwania przyjemności z rzeczy, które do tej pory nas bawiły; utrata dotychczasowych zainteresowań; pesymistyczne nastawienie do życia; utrata poczucia własnej wartości; lęk oraz bezsenność.

Z kolei bezsenność to choroba, pod którą możemy zakwalifikować: trudności w zasypianiu, zbyt krótki, wybudzanie w nocy czy trudności z ponownym zaśnięciem. Do jej przyczyn zalicza się m.in. stosowanie różnych leków, zaburzenia psychiczne, choroby somatyczne (np. przerost prostaty) czy bezdechy w trakcie snu.

Suplementy diety na bezsenność – co brać?

Bezsenność może dotknąć każdego z nas, niezależnie od wieku. Na szczęście nie musimy od razu iść do lekarza po receptę, tylko samemu zacząć z nią walczyć. Jednym z najpopularniejszych suplementów diety na bezsenność jest melisa. Ma ona działanie uspokajające oraz odprężające, co pomaga w zasypianiu. Jednak to nie jedyny sposób. Kliknij w ten link i poznaj inne suplementy diety na bezsenność. Większość z nich ma w swoim składzie witaminę B12, która pomaga „uregulować” nasz organizm, bowiem jej brak zaburza pracę naszego organizmu, co prowadzi do bezsenności.

Suplementy diety na depresję – zwalcz ją w początkowym stanie

Jeżeli chodzi o depresję, to tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana. W przypadku początkowych stanów depresyjnych możemy sobie z nimi poradzić bez ingerencji „ciężkich” leków. Wystarczą suplementy diety na depresję, które można kupić bez recepty m.in. na stronie www.plantamed.pl. Jakie preparaty należy brać? Pomocny będzie kompleks witamin z grupy B, cynk, kwas foliowy czy magnez. W przypadku depresji nie należy jednak samodzielnie dobierać metody leczenia, ale skonsultować ją z lekarzem. Choć suplementy diety na depresję nie mogą nam zaszkodzić (oprócz sytuacji przedawkowania), warto odpowiednio je dobrać do swoich potrzeb.

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone