Zamknij

Depilacja laserowa, woskiem, a może tradycyjną maszynką? Poznaj skuteczne metody

12:02, 27.09.2018 | Materiał Partnera

Usuwanie owłosienia to problem, który można rozwiązać na kilka sposobów. Dlatego warto im się lepiej przyjrzeć i wybrać ten, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Depilacja maszynką – popularne, ale nieskuteczne

Nie ma chyba bardziej popularnej metody walki z owłosieniem niż depilacja maszynką. To szybki sposób, który można wykorzystać w trakcie gorącej kąpieli. Skóra jest wówczas rozgrzana, co ułatwia golenie. Dodatkowo możesz użyć kremu lub żelu, by nie podrażnić skóry. Po wszystkim warto też nawilżyć skórę. Niestety, zabieg ten jest mało skuteczny i trzeba powtarzać go co dwa - trzy dni. Nie każda kobieta może jednak sobie pozwolić na taką intensywność zabiegu. Wszystko zależy bowiem od reakcji skóry. Jeśli występują duże podrażnienia, to lepiej wykonywać je rzadziej.

Depilacja woskiem – jedna z najbardziej bolesnych form

Usuwanie owłosienia metodą woskową to skuteczna, choć bolesna propozycja. Depilacja ta odbywa się na gorąco lub zimno. W pierwszym przypadku wosk rozgrzewa się do odpowiedniej temperatury i nakłada na ciało. Nie może on być za gorący, by nie poparzył skóry i nie doprowadził do owrzodzeń. Kiedy wosk przestygnie, należy go płynnym ruchem oderwać. Często zabieg ten oferują salony kosmetyczne, gdzie profesjonaliści przeprowadzą go w sposób bezpieczny i jak najmniej bolesny. Depilacja na zimno natomiast może być bez problemu przeprowadzana w domu. Potrzebne są nam do tego specjalne plastry z woskiem, które rozgrzewamy w dłoniach. Następnie odrywamy je energicznym ruchem. Skuteczność takiej depilacji jest dość wysoka. Włoski nie pojawiają się przez okres około czterech tygodni.

Depilacja laserowa – jedna z najskuteczniejszych metod

Depilacja laserowa to zabieg, który umożliwia skuteczną likwidację owłosienia. Seria kilku zabiegów w krótkim czasie sprawia, że włoski nie odrosną nawet przez kilka lat. Najlepsze efekty depilacja laserowa daje na skórze o jasnej karnacji, nieopalonej i z ciemnymi włoskami. Wiązka światła niszczy mieszek włosowy i cebulkę. Zabieg powoduje niewielkie zaczerwienienia oraz strupki, które powinny zniknąć po kilku dniach. Tego rodzaju depilacja przeprowadzana jest prawie w każdym gabinecie kosmetycznym. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj https://nowacka.com.pl/nasze-zabiegi/pielegnacja-ciala/depilacja-laserowa. Nie wszyscy jednak mogą poddać się depilacji laserowej. Zabieg nie jest wskazany dla osób z łuszczycą, skłonnością do przebarwień, świeżą opalenizną, czy zażywających leki światło uczulające. Także kobiety w ciąży nie mogą poddać się takiej depilacji.

(Materiał Partnera)
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone