Zamknij

Zakład optyczny Antczak – tradycja, pasja i profesjonalizm [ZDJĘCIA]

06:00, 17.09.2018 | Materiał partnera
Fot. Redakcja

Od trzech lat sama zarządza biznesem. Jest świetnym optometrystą i optykiem, a na jej fachu poznał się już nie jeden zadowolony klient. Joanna Antczak to jedna z najlepszych w branży, która optycznego rzemiosła uczyła się od taty. 

Wszystko zaczęło się od taty pani Joanny, który zakładał mieszczący się dziś przy ul. Królowej Jadwigi 20 w Toruniu zakład optyczny Antczak. Ale zanim do tego doszło, musiał nauczyć się zawodu.

- Dokładnie w tym miejscu, na Starówce przy ul. Królowej Jadwigi w Toruniu, na początku lat 60., tata rozpoczynał naukę zawodu – zajmował się wykonywaniem okularów oraz elementów optycznych. Zawsze go pasjonowała fotografia i optyka – mówi Joanna Antczak. -  Dziadek, czyli tata mojego taty był również związany z branżą i na początku pomagał mu w pracy, a potem (na początku lat 80-tych) dołączyła moja mama i wspólnie prowadzili biznes.

W 1975 roku postanowił otworzyć własną  firmę. Przez dłuższy czas zakład znajdował się przy ul. Rydygiera na Rubinkowie. 

- Na początku lat 90. tata wrócił na stare śmieci, czyli na ul. Królowej Jadwigi – wspomina pani Joanna, która przejęła pałeczkę po tacie i dziś świetnie sobie radzi w prowadzeniu biznesu. 

- Nie do końca wiedziałam, co chcę w życiu robić. Tata pewnego razu stwierdził, żebym spróbowała swoich sił. Gdy zaczęłam tu pracować, przekonałam się, jak bardzo lubię to robić. Do dnia dzisiejszego ta praca mnie pochłania. Co w niej lubię? Przede wszystkim kontakt z klientem. Zależy mi zawsze na tym, aby z naszego zakładu ludzie wychodzili zadowoleni. Im bardziej skomplikowany przypadek, tym praca sprawia mi większa satysfakcję – dodaje w rozmowie z ddtorun.pl.

Jest kilka czynników, które wyróżniają właśnie jej zakład optyczny. Pierwszy i najważniejszy to fachowość wykwalifikowanej kadry – klient nigdy nie wychodzi stąd niezadowolony. Co ponadto? Na miejscu działa warsztat, w którym pani Joanna ze swoimi pracownikami zajmują się przygotowywaniem okularów. Do tego należy wspomnieć o bardzo szerokim asortymencie i prawie czterech tysiącach opraw oraz oczywiście wspaniałej i rodzinnej atmosferze. 

Zapraszamy do zakładu optycznego Antczak przy ul. Królowej Jadwigi 20 w poniedziałki i w piątki w godzinach 10:00-18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00-14:00. Drugi z zakładów optycznych znajduje się w Golubiu-Dobrzyniu. Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek (09:00 – 17:00), sobota (09:00-13:00). 

Więcej informacji TUTAJ

(Materiał partnera)
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone