Zamknij

Czy wiesz co Ci w duszy gra?

06:00, 31.08.2018 | Materiał partnera
Fot. NewArt

Wielu odkrywa w sobie talenty muzyczne, które jednak nie mają szansy zaistnieć i się rozwinąć. W szkole muzycznej New Art przekonują, że warto spróbować i zrobić coś niezwykłego.

Przygoda z muzyką już z niemowlakami

W każdym przedziale wiekowym dzieci mają program dostosowany do możliwości. Na zajęciach „Niemowlaki w krainie dźwięków” mama i dziecko od 4 miesiąca życia uczestniczą we wspólnym śpiewaniu, graniu, słuchaniu, a także swobodnym odkrywaniu otoczenia. Dla nieco starszych dzieci w wieku do lat 4 szkoła przygotowała kilka różnych zajęć do wyboru. Poprzez śpiewanie, plastykę i rytmikę w New Arcie uspołeczniają dzieci, uczą pracy w grupie i kontaktu z rówieśnikami, a także odkrywają i rozwijają predyspozycje muzyczne.

Balet

Kiedy dzieci mogą rozpocząć naukę w New Art?

Wydobywanie dźwięków z instrumentów rozpoczynają już od niemowlaków, ale świadome poznawanie i używanie nut, śpiewanie i naciskanie na klawisze z zabawami ruchowymi jest wprowadzane od 4 roku w programie „JMC”, na których bawią się i uczą nie tylko dzieci, ale również rodzice. 

- Jedni i drudzy poznają nuty, grają i śpiewają. Oprócz nauki gry mamy do wyboru kilka różnych zajęć taneczno-rytmicznych: balet, gordonki, rytmika. Łączą sztukę i muzykę z zajęciami terapeutycznymi dla dzieci z dysfunkcjami lub niepełnosprawnością np. na logorytmice czy muzykoteriapii. W New Art znaleźć można również specjalnie przygotowane zajęcia z podstaw ekonomii dla dzieci – mówi Wojciech Adamowicz ze szkoły muzycznej New Art. 

Jmc

Gitara klasyczna

Kto może zostać uczniem szkoły New Art?

Spróbować może każdy. Szkoła przyjmuje zapisy przez cały rok. Najwięcej osób trafia tam poprzez rekomendacje, z polecenia absolwentów, ale także od psychologów czy terapeutów wczesnodziecięcych. 

- Nasi uczniowie to również młodzież, która zamierza rozpocząć kontakt z estradą. Na zajęciach grupowych i indywidualnych uczymy grania na instr. klawiszowych, gitarze, ukulele, śpiewu indywidualnego i w zespole wokalnym. Jest również coś dla dorosłych i dla seniora – nauka gry na gitarze i keyboardzie.. Miło, że są też i tacy którzy dzięki nam, rozpoczynają przygodę muzyczną grubo po czterdziestce, czyli marzenia które się spełniają! - zachęca Wojciech Adamowicz. 

Gitara klasyczna

Studio nagrań

New Art Yamaha, czyli szkoła z osiągnięciami i swoją własną historią

Placówka działa w Toruniu już od 20 lat. Obecnie skupia się na 5 aktywnościach: 

- Edukacja artystyczna dla dzieci i dorosłych – nauka muzyki

- Yamaha Szkoła Muzyczna

- Przedszkole muzyczne

- Warsztaty i szkolenia dla nauczycieli i studentów w zakresie prowadzenia zajęć muzycznych

- kolonie i obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży

Gitara elektryczna

Warsztaty muzyczne

Wychowankowie szkoły to laureaci konkursów i festiwali, ale również muzycy w orkiestrach i prywatnych domach. W czasie roku szkolnego New Art organizuje okazjonalne koncerty, bale karnawałowe i zabawy dla najmłodszych. Szkoła mieści się w nowym budynku na ul. Dworcowej 5b.

Koncert wokalny

Już od września zapraszają na bezpłatne lekcje próbne - warto chociaż spróbować!

Edukacja Artystyczna New Art., www.new.art.pl, informacje i zapisy tel. 603 124 661.

(Materiał partnera)
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone