Zamknij

Dobre jedzenie w dobrej cenie, czyli jak jeść, by nie zbankrutować?

09:41, 17.08.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Z tego poradnika z pewnością ucieszą się świeżo upieczeni studenci. Choć do rozpoczęcia roku akademickiego został jeszcze miesiąc, już teraz warto zadbać o swój żołądek i dowiedzieć się, jak dobrze zjeść bez wydawania majątku.

Nie łatwe jest życie studenta

O studentach narosło już tyle mitów, kłamstw i półprawd, że chyba nigdy nie zostaną one do końca wyprostowane. Są ludzie, którzy uważają studentów za leni, którzy całe tygodnie imprezują za pieniądze rodziców. Z drugiej strony nie brakuje osób, które nie zazdroszczą studentom nawału nauki w trakcie roku akademickiego. Prawda, jak zwykle, leży gdzieś pośrodku, zaś wiele zależy od wybranego kierunku oraz charakteru studenta. Jednak nie da się zaprzeczyć, że warunki życia wielu młodych żaków od października ulegną znacznemu pogorszeniu. W domu obiad był zawsze podany po powrocie ze szkoły, jednak jeżeli zdecydowałeś się na studiowanie w innym mieście, możesz zapomnieć o dobrym jedzeniu. Chyba, że sam o nie zadbasz. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Dobre jedzenie? Naucz się gotować

Nie ma rady, jeżeli chcesz dobrze zjeść, musisz wziąć sprawy we własne ręce. Oczywiście są studenci, którzy żyją 5 lat na parówkach gotowanych w czajniku elektrycznym, jednak należą oni do marginalnej mniejszości. Większość godzi się z tym, że muszą zaadoptować się do nowych warunków. Dlatego korzystaj z pomocy mamy czy babci póki masz jeszcze czas i możliwość. Zapytaj o najprostsze potrawy, których nie da się zepsuć, a których przygotowanie nie zajmie ci długich godzin. Marzy ci się dobre jedzenie? My ze swojej strony polecamy dania oparte na makaronie lub ryżu. Z mięs najlepszy jest kurczak oraz warzywa (świeże lub mrożone). Jest bardzo wiele przepisów, które zawierają te składniki, więc z pewnością dasz sobie radę.

Jak kupować dobre jedzenie?

Jednak nie samym gotowaniem zrobisz dobre jedzenie. Oprócz niego, musisz jeszcze wiedzieć jak kupować. Jeżeli do tej pory nie robiłeś samodzielnie zakupów, zaprzyjaźnij się z aplikacjami z gazetkami promocyjnymi. W tym miejscu warto również powiedzieć o zrzutkach. W zależności od tego z kim będziesz mieszkał, na stancji czy w akademiku, dobrym sposobem na oszczędzanie jest wspólne zrzucanie się na obiady i gotowanie. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, bo ktoś jest weganinem, ktoś nie toleruje laktozy a jeszcze ktoś inny po prostu tego nie chce, bo on woli sam. Jednak jeżeli szukasz oszczędności, zaproponowanie współlokatorom wspólnej zrzutki na artykuły spożywcze to zdecydowanie dobry plan.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone