Zamknij

Donice na wymiar. Czy warto inwestować w spersonalizowane rozwiązania do ogrodu?

10:40, 31.07.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Nasze ogrody pełnią różne funkcje i różną wobec tego wagę przykładamy do ich zagospodarowania. Jednym wystarczy, żeby mieć jakąkolwiek przestrzeń pozwalającą na spędzenie czasu na powietrzu. Innym zależy, żeby były po prostu dobrze utrzymane, w czym zbyt wyrafinowane i bogate rozwiązania mogą przysparzać dodatkowej pracy. Wreszcie, coraz większe grono chce mieć ogrody nie tylko bogate w różnorodną roślinność, ale także będące rezultatem drobiazgowo przygotowanego projektu. Wówczas potrzebne są szczególne rozwiązania – np. wyjątkowe donice.

Sam zaprojektuj każdy możliwy szczegół

Choć oferta wszelkiego rodzaju wyposażenia dla domu i ogrodu bardzo się rozrosła, oczywistym jest, że możliwości, jakie dają rozwiązania gotowe, są bardzo ograniczone. Szczególnie, jeśli zależy nam na maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni, albo pogodzeniu celów użytkowych z estetyką. Wyroby generalnie bliskie temu, czego oczekiwaliśmy, którym jednak nadal brakuje czegoś w szczegółach, przynoszą nam tylko rozczarowanie.

Inna sprawa, że wielką satysfakcję daje wszelka samodzielność w kreowaniu otaczającej nas przestrzeni. Ogród złożony z tych samych elementów co u sąsiadów, tylko inaczej rozmieszczonych, to nie jest to, czego oczekujemy. Toteż chętnie robimy wiele rzeczy sami, bądź zlecamy wykonanie elementów spersonalizowanych.

Szczególne znaczenie w drobiazgowo zaprojektowanym i efektownym ogrodzie będą miały donice. Kwiaty mają swoje potrzeby – zarówno te związane z warunkami do życia, jak i sposobem, w jaki będą wyeksponowane. Z pomocą przychodzą nam tutaj producenci donic na zamówienie, tacy, jak np. firma TIM-Donice.

Rozwiązania idealne są już w zasięgu ręki

Największym wyzwaniem podczas zagospodarowywania jakiegokolwiek miejsca jest przestrzeń. Dobrej jakości drogie donice, które okazują się nie pasować do miejsca, w których chcieliśmy je umieścić, przyniosą nam tylko irytację. Możliwość zamówienia donic wykonanych w dowolnym kształcie i ściśle na wymiar już bardzo ułatwia nam zadanie. A i to jeszcze nie wszystko.

Mamy pomysł na surową kompozycję i potrzebujemy donic wyglądających jak betonowe? A może przeciwnie, życzylibyśmy sobie, żeby ich wykończenie było nie do odróżnienia do wyszukanych nawet kamieni? Czy też może nasze donice ogrodowe mają być zupełnie gładkie, albo chcielibyśmy wykorzystać efekt postarzania, dzięki któremu nasz ogród uzyska niepowtarzalny wprost klimat? Dzięki możliwości zamówienia spersonalizowanych donic możliwe są wszystkie wymienione i jeszcze różne inne opcje.

Dowolny, ekskluzywny nawet wygląd donic to oczywiście tylko część ich zalet. Nawet najładniejsze, najtrwalsze i najlepiej wkomponowane w nasz ogród nie mają żadnego sensu, jeśli nie zapewnią naszym kwiatom doskonałych warunków. Jest to możliwe np. dzięki zastosowaniu izolacji termicznej, która ochroni korzenie w najtrudniejszych okresach roku, czy systemu nawadniającego.

Dziś już nie musimy wybierać między rozwiązaniami ładnymi i trwałymi – doświadczeni fachowcy zapewnią jedno i drugie, spełniając przy tym najbardziej szczegółowe życzenia.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone