Zamknij

Sprzedajesz samochód? Daj się znaleźć, ogłaszając się w odpowiednim miejscu!

14:34, 13.07.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Przy sprzedaży różnych przedmiotów oprócz ceny liczy się również czas. Nie każdą rzecz udaje się prosto i szybko sprzedać. Do tego katalogu zaliczyć można również samochód. Zatem jeżeli chcesz sprzedać pojazd szybko i bez pośredników, musisz zastanowić się nad sposobem dotarcia do potencjalnych klientów. Właściciele pojazdów skorzystać mogą z wielu możliwości – ogłoszenia na bocznej lub tylnej szybie auta, lokalna prasa, czy poczta pantoflowa są równouprawnionymi kanałami zbycia samochodu. Czy jednak tak samo skutecznymi? Sprawdź, co zrobić, aby szybko sprzedać auto, nie korzystając z pomocy pośredników. Jak się za to zabrać?

Zorientuj się w ofercie podobnych pojazdów

Decydując się na sprzedaż auta, na początku trzeba dowiedzieć się, jakie informacje musimy podać i gdzie najlepiej umieścić ogłoszenie o sprzedaży. Marka auta, przebieg, rok produkcji, czy wyposażenie - każdy z tych czynników będzie miał wielki wpływ na cenę pojazdu. Poza tym równie istotny jest oczywiście jego stan. Koniecznie należy podać, jakie części były wymieniane, ewentualnie naprawiane i czy auto brało udział w kolizji bądź wypadku. Jednocześnie biorąc pod uwagę te wszystkie elementy, trzeba wyważyć cenę i podać optymalną. Ustalenie za wysokiej ceny sprzedaży może zniechęcić potencjalnych kupujących, a z kolei za niska stawka może budzić podejrzenia co do oferty.

Odpowiednie miejsce sprzedaży kluczem do sukcesu

Warto również poświęcić trochę czasu i zastanowić się nad miejscem umieszczenia ogłoszenia. Oklejenie samochodu informacjami o sprzedaży to niezbyt dobry pomysł. Oprócz tego, że wygląda to nieestetycznie, jest też mało skuteczne. Wywieszenie ogłoszenia tylko na szybach auta, ogranicza krąg potencjalnie nim zainteresowanych osób. Informacja o sprzedaży trafi jedynie do tych, którzy będą widzieli przejeżdżające auto. Znacznie skuteczniejsze będzie zbycie pojazdu przez przeznaczony do tego internetowy portal ogłoszeniowy. W wielu z nich zamieszczanie ogłoszeń jest bezpłatne, jak chociażby na portalu ogłoszeniowym okeno.pl.

Niewątpliwą korzyścią, jaką niosą ogłoszenia darmowe umieszczone w internecie, jest zwiększenie widoczności oferty. Taka informacja o sprzedaży, pojawiając się w specjalnym, przeznaczonym do tego miejscu ma szansę trafić do wielu poszukujących. Ogólnopolski zasięg spowoduje, że każdy z dostępem do internetu będzie mógł zobaczyć nasze ogłoszenie. Umieszczenie zdjęć pojazdu przybliży kupującemu oferowany przedmiot – jego walory i jeśli są mankamenty. Jednocześnie wizualne przedstawienie sprzedawanego przedmiotu na portalu typu Okeno.pl uwiarygodni naszą ofertę. Nie inwestuj swojego czasu i energii w zamieszczanie mało widocznych ogłoszeń w papierowych gazetach, czy też drukowanie ulotek i naklejanie ich na szybach auta. Najlepiej poświęć parę chwil i daj darmowe ogłoszenie o sprzedaży na łamach portalu internetowego.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone