Zamknij
REKLAMA

Jak skutecznie nauczyć się języka angielskiego? Przeczytaj!

09:02, 04.06.2018 | Materiał partnera
Fot. Nadesłana

Jeśli po latach prób nadal nie udaje Ci się nauczyć angielskiego i masz ochotę uciekać, kiedy ktoś zwraca się do Ciebie w tym języku, może zainteresuje Cię, jakie są prawdziwe przyczyny tego stanu rzeczy. 

Jako specjalistów od szybkiej nauki języków, zawsze fascynował nas ten temat. Mamy w tej dziedzinie spore doświadczenie: od 2009 roku nauczyliśmy angielskiego blisko 10000 osób – w tym szerokie grono najbardziej wymagających i zapracowanych klientów: gwiazd mediów i show-biznesu, oficerów Komendy Głównej Policji i Biura Ochrony Rządu, a także zarządy i pracowników największych polskich przedsiębiorstw. 

Doświadczenia te pozwalają nam z całą odpowiedzialnością potwierdzić trafność poniższej listy wniosków o tym, co sprawia, że tak trudno jest opanować obcy język. Dlaczego więc jest tak źle - skoro przecież na co dzień posługujemy się jednym z najtrudniejszych języków świata? Co robimy nie tak?

Co robić, aby NIE NAUCZYĆ SIĘ angielskiego

  • Jeśli coś nie przynosi rezultatu, nic nie zmieniaj, próbuj w nieskończoność
  • Ucz się zawsze w ten sam sposób – najlepiej z list słówek, które wkuwasz jedno po drugim
  • Odkładaj naukę na bardziej odpowiedni moment – na pewno kiedyś nadejdzie
  • Nie próbuj mówić. Poczekaj, aż tak się nauczysz, że na pewno nie zrobisz żadnego błędu
  • Ucz się przede wszystkim gramatyki. W londyńskiej restauracji na pewno przetestują Cię z czasów przeszłych
  • Nie ucz się wymowy – mamrotanie pod nosem słówek z listy wystarczy
  • Zaplanuj sobie uczyć się codziennie przez 3 godziny i wykręcaj się mnóstwem obowiązków
  • Gdy ktoś odezwie się do Ciebie po angielsku, natychmiast uciekaj
  • Nie szukaj żadnych innowacyjnych metod – wszystko, co się dało, zostało już na pewno wymyślone
  • Nie zapisuj się na kurs. Przerwa dobrze Ci zrobi.

Chociaż powyższa lista brzmi jak żart, trafnie opisuje powszechną praktykę nauki języka u większości dorosłych. To dlatego 7 na 10 osób rezygnuje z nauki języka przed upływem roku. Prawdziwy powód jest zawsze ten sam: nikłe rezultaty, niewspółmierne do wkładanego wysiłku.

Fot. Nadesłana

Dlaczego nie udaje mi się nauczyć języka, chociaż potrafiłam bez trudu nauczyć się wszystkiego innego. To nie do końca Twoja wina. Obowiązujący dziś powszechnie system edukacji, także językowej, niewiele zmienił się od czasów Bismarcka. Wtedy to powstał system kształcenia, oparty na dyscyplinie, wszechwładzy nauczyciela nad uczniem, i ujednolicenia wszystkiego, co się da – od ławek i ubiorów uczniów po podręczniki i programy nauczania. 

Zatem jak  - mając mało czasu, pracę, dom itd. - mogę szybko nauczyć się języka?

Ucząc się w podobny SPOSÓB, jak nauczyłaś się własnego. To zazwyczaj inaczej, niż uczyłaś się dotąd. Mark Twain powiedział, że gdyby języka ojczystego uczono nas tak, jak uczy się języków obcych, nikt nigdy nie nauczyłby się mówić. 

Języka możesz już uczyć się tak, jak akurat Twój mózg lubi najbardziej. Już teraz tak właśnie,odruchowo,gromadzisz informacje, dotyczące np. Twojego hobby. W ten sam sposób uczymy na naszych szybkich kursach angielskiego Metodą Colina Rose. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak możesz szybko zacząć swobodnie rozmawiać po angielsku i wreszcie być sobą w tym języku, umów się na spotkanie informacyjne w jednej z kilkudziesięciu placówek Instytutu Colina Rose w kraju.To nic nie kosztuje. Nasi najlepsi trenerzy wyjaśnią Ci dokładnie, jak wygląda nauka języka dostosowana do Ciebie, jak i dlaczego działa i czym najbardziej różni się od tego, co dotąd się Ci się nie sprawdziło. 

Więcej TUTAJ

Centrum Efektywnego Rozwoju ProFect
ul. Warszawska 4/8
87-100 Toruń
tel. 882 902 899

(Materiał partnera)
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone